امروز سه شنبه ,۱۴ تیر ۱۴۰۱
شنبه / ۷ خرداد ۱۴۰۱ / ۱۳:۱۸
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۸۸۶۵۵
گزارشگر : ۴۴

تحقق 100 درصدی اعتبارات بهداشت‌ودرمان کمیته امداد سیستان‌وبلوچستان

تحقق 100 درصدی اعتبارات بهداشت‌ودرمان کمیته امداد سیستان‌وبلوچستان
(شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱) ۱۳:۱۸

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی(ره) سیستان‌وبلوچستان گفت: با نگاه ویژه مسئولان به محرومین، در سال 1400 صد درصد اعتبارات استان در بخش بهداشت و درمان محقق شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، رمضان پودینه، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی(ره) سیستان‌وبلوچستان گفت: با حمایت‌های مجلس انقلابی و نگاه ویژه مسئولان به محرومین، در سال 1400 صد درصد اعتبارات استان در بخش بهداشت و درمان محقق شد.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان افزود: یکی از مهمترین خدمات کمیته امداد حضرت امام(ره) در حوزه درمان، پرداخت کمک‌هزینه فرانشیز و خدمات ویژه درمان مددجویان است که در این زمینه، سال گذشته بیش از 130 میلیارد ریال برای نیازمندان هزینه شده است.

وی با بیان اینکه کمک به درمان و تهیه تجهیزات مورد نیاز بیماران صعب العلاج از جمله خدمات کمیته امداد است، افزود: نزدیک به سه هزار نفر بیمار صعب العلاج داریم و در این قسمت، سال گذشته  27 میلیارد ریال هزینه پرداخت شد.

پودینه بیان کرد: ارتقاء شاخص‌های بهداشتی نیازمندان شامل پیشگیری و غربالگری، کمک به رفع سوء تغذیه مادران یا طرح ارتقاء سلامت مادران و همچنین کمک به رفع سوء تغذیه کودکان زیر 5 سال نیز از دیگر خدمات حوزه حمایت و سلامت خانواده با همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی سطح استان است که در این بخش‌ها، سال گذشته در مجموع بیش از 290 میلیارد ریال هزینه شده است.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اظهار کرد: پرداخت حق بیمه اجتماعی زنان سرپرست خانوار نیز از خدمات امداد در بخش بهداشت و درمان است که سه هزار و 610 خانوار واجد شرایط، حق بیمه سهم کارفرما را امداد پرداخت کرد که مبلغ آن 95 میلیارد ریال می‌شود. در این قسمت، سال گذشته نزدیک به 200 نفر بازنشسته داشتیم که از تحت پوشش امداد خارج و حقوق‌بگیر تأمین اجتماعی شدند.

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید