امروز سه شنبه ,۱۴ تیر ۱۴۰۱
چهارشنبه / ۴ خرداد ۱۴۰۱ / ۱۳:۱۷
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۸۸۶۵۱
گزارشگر : ۴۴

رشد سه برابری اعتبارات اشتغال مددجویان در سیستان‌وبلوچستان

رشد سه برابری اعتبارات اشتغال مددجویان در سیستان‌وبلوچستان
(چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱) ۱۳:۱۷

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) سیستان‌وبلوچستان گفت: اعتبارات اشتغال مددجویان استان در سال جاری، سه برابر رقم سال گذشته است که نشان از توجه ویژه مسئولان امر به بحث اشتغال مددجویان دارد و همت مضاعفی را می‌طلبد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، سیدمهدی عبادی، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) سیستان‌وبلوچستان گفت: اعتبارات اشتغال مددجویان استان در سال جاری، سه برابر رقم سال گذشته است که نشان از توجه ویژه مسئولان امر به بحث اشتغال مددجویان دارد و همت مضاعفی را می‌طلبد.

مدیرکل کمیته امداد استان بیان کرد: تعداد فرصت شغلی که در سال گذشته تعهد استان سیستان و بلوچستان بود، 11 هزار و 467 فرصت شغلی بود که 126 درصد، تحقق برنامه را در این قسمت داشتیم.

وی گفت: طرح‌هایی که اجرا کردیم بر اساس نوع طرح، شامل حمل و نقل 2 درصد، خدمات 28 درصد، دامپروری 30 درصد، صنایع دستی 29 درصد، شیلات 1 درصد، صنعتی و کارگاهی 1 درصد و کشاورزی نیز 9 درصد می‌شود.

عبادی افزود: اعتباری که ما در بند ب تبصره 16 داشتیم، 408 میلیارد تومان اعتبار کلی ما بود که 404 میلیارد تومان جذب منابع داشتیم؛ بالاترین درصد جذب منابع را هم سه شهرستان دلگان، هیرمند و شهر علی‌اکبر داشته‌اند.

وی اظهار کرد: از میان بانک‌های عامل نیز بانک ملی با 103 درصد، بالاترین جذب را داشت و پس از آن بانک‌های کشاورزی و توسعه تعاون بیشترین همکاری را با ما داشته‌اند.

مدیرکل کمیته امداد استان با بیان اینکه در بحث اشتغال روستایی نیز 96 درصد جذب منابع داشتیم، افزود: در سطح استان 210 راهبر شغلی ما از 4 هزار و 329 مددجو حمایت می‌کنند، که اگر حمایت صورت گیرد، قطعا این آمادگی داریم را که امسال راهبری شغلی را با قدرت بیشتری به پیش ببریم.

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید