امروز دوشنبه ,۲ خرداد ۱۴۰۱
چهارشنبه / ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ / ۱۳:۴۴
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۸۸۶۲۶
گزارشگر : ۴۴

لبخند یتیم، سختی‌های کار را شیرین می‌کند

لبخند یتیم، سختی‌های کار را شیرین می‌کند
(چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱) ۱۳:۴۴

امام جمعه شهرستان زاهدان گفت: کار امداد، سخت و گسترده است، اما آنچه کارها را شیرین می‌کند، لذت کمک به خانواده‌های نیازمند است؛ وقتی لبخندی بر لب یتیمی نقش می‌بندد، سختی‌های کار بر ما شیرین می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، آیت‌الله مصطفی محامی، نماینده ولی فقیه و امام جمعه زاهدان در همایش اشتغال کمیته امداد سیستان‌وبلوچستان گفت: کار شما امدادگران کمیته امداد، کاری گسترده، سخت، تأثیرگذار و ارزشمند است؛ اما بدانید که این، توفیقی از سوی خداوند است که عمر شما در این کار صرف شود.

امام جمعه زاهدان بیان کرد: با همه سختی‌های کار، آنچه کارها را شیرین می‌کند، لذت کمک به خانواده‌های نیازمند است؛ وقتی لبخندی بر لب یتیمی نقش می‌بندد، دلی شاد و خاطری آسوده می‌شود، سختی‌های کار بر ما شیرین می‌شود.

وی افزود: علی‌رغم همه خدمات فراوان کمیته امداد و بودجه‌های کلانی که در این جهت صرف می‌شود، متاسفانه نیاز استان ما بیشتر است، بنابراین آمار بالای خدمات و بودجه‌های صرف شده نباید ما را مغرور کند که کار را انجام داده‌ایم، چون نیازها خیلی بیشتر است.

محامی اظهار کرد: هنوز خانواده‌های نیازمند زیادی هستند که تحت پوشش هیچ نهاد حمایتی قرار ندارند و یا پشت نوبت هستند. از طرفی همان خانواده‌های تحت حمایت نیز این کمک‌ها، همه نیازشان را برطرف نمی‌کند. در حد وسع نهادها می‌شود خدمت کرد، اما این طور نیست که همه نیازشان رفع شود.

وی گفت: کمیته امداد در حوزه‌های مختلف از جمله تامین مسکن و ایجاد اشتغال، خدمات ارزشمندی ارائه داده، اما نیازمند تلاش مضاعف، مدیریت و بکارگیری مشارکت دستگاه‌های دیگر هستیم تا کار به نحو مطلوب‌تری انجام شود و به هدف مورد نظر دست پیدا کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان بیان کرد: برخی نکات هست که برای ارائه خدمات مطلوب‌تر لازم است؛ اولین نکته، ایمان، باور و عزم جدی و انگیزه بالا برای کار است؛ مساله دوم صبر، پایداری و پایمردی برای کار بزرگ و تحمل سختی‌هاست و سومین نکته، رعایت اخلاق در انجام کار است.

محامی افزود: اگر به قرآن کریم رجوع کنیم، می‌بینیم که در توصیه‌های جناب لقمان حکیم به فرزندشان که در سوره مبارکه لقمان آمده نیز این نکات بیان شده است. از جمله اینکه در دستگاه الهی، هیچ عملی گم نمی‌شود؛ این اعتقاد، انگیزه بخش است و به ما قوت قلب می‌دهد.

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید