امروز دوشنبه ,۲ خرداد ۱۴۰۱
سه شنبه / ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ / ۰۸:۲۳
سرویس : اصفهان
کد خبر : ۱۸۸۶۲۰
گزارشگر : ۷۷

پرداخت بیش از 734 میلیارد تومانی کمک معیشت به مددجویان اصفهانی در سال گذشته

پرداخت بیش از 734 میلیارد تومانی کمک معیشت به مددجویان اصفهانی در سال گذشته
(سه شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱) ۰۸:۲۳

کمیته امداد استان اصفهان سال گذشته مبلغ 734 میلیارد و 659 میلیون تومان کمک معیشت به مددجویان پرداخت کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، هادی بنایی معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اصفهان، تامین حداقل نیازهای معیشتی خانواده ها را یکی از اولویت های اصلی در خدمت رسانی دانست و گفت: در سال گذشته به حساب سرپرستان 121 هزار و 250 خانوار، مبلغ 734 میلیارد و 659 میلیون تومان کمک معیشت پرداخت شده است.

وی با اشاره به پیگیری مجلس برای افزایش مستمری مددجویان متناسب با شرایط اقتصادی جامعه، ادامه داد: از فروردین‌ماه براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی، با 20 درصد افزایش سرانه مستمری، به خانواده های یکنفره ۴۲۰ هزارتومان، دونفره ۶۰۰ هزارتومان، سه نفره ۸۴۰ هزارتومان، چهارنفره ۱ میلیون و ۸۰ هزارتومان و پنج نفره و بیشتر ۱میلیون و۳۲۰هزارتومان پرداخت شده، ولی متاسفانه با توجه به شرایط موجود این افزایش تاحدود زیادی خنثی است و گره ای از مشکلات این قشر محروم باز نمی کند.

هادی بنایی با تاکید بر اینکه مددجویان همانند سایر مردم در کنار دریافت مستمری کمیته امداد از یارانه نقدی و کمک معیشت دولت نیز بهره مند می شوند، افزود: کمک معیشت ماهانه تنها بخشی از خدمات کمیته امداد به شمار می رود که در کنار سایر خدمات حمایتی نظیر کمک به تامین هزینه های درمانی، مسکن، تحصیل، ازدواج و ... در اختیار خانوارهای تحت حمایت قرار می گیرد.

انتهای پیام/

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید