امروز دوشنبه ,۲ خرداد ۱۴۰۱
دوشنبه / ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ / ۱۰:۱۷
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۸۸۶۱۷
گزارشگر : ۸۰
طی سال جاری صورت می گیرد؛

ایجاد بیش از هشت هزار فرصت شغلی برای نیازمندان

ایجاد بیش از هشت هزار فرصت شغلی برای نیازمندان
(دوشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱) ۱۰:۱۷

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: براساس برنامه ریزی انجام شده طی سال جاری بیش از هشت هزار فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت و نیازمندان استان قزوین ایجاد خواهد شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ ناصر ظاهری در نشست امضای تفاهم نامه همکاری با دانشگاه آزاد اسلامی قزوین بیان کرد: امروز پس از چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی به معماری مدبرانه امام خمینی (ره) برای تاسیس نهاد مقدس کمیته امداد، بیش از پیش پی می بریم، نهادی که در تنگناها و مسائل مختلف ضرورت آن را حس می کنیم.

وی ادامه داد: در ابتدا برخی تصور می کردند کمیته امداد امام خمینی (ره) تنها با نگاه تأمین معیشت و برای توزیع برخی اقلام خوراکی و کمک معیشت تاسیس شده است، ولی امروز خدمات متنوع و گسترده این نهادبرکسی پوشیده نیست.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: یکی از خدمات کمیته امداد امام (ره) برای ارتقای معیشت نیازمندان، اشتغال زایی است چراکه اشتغال زایی به استقلال معیشتی خانواده منجر می شود.

وی افزود:

ظاهری عنوان کرد: براساس برنامه ریزی انجام شده طی سال جاری بیش از هشت هزار فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت و نیازمندان استان قزوین  ایجاد خواهد شد.

وی تصریح کرد: تلاش می کنیم در ایجاد اشتغال از شیوه های جدید، فن آورانه و دانش بنیان استفاده کنیم، سال گذشته رویداد کارآفرینی اتفاق افتاد ولی ظرفیت دانشگاه آزاد و مرکز رشد این دانشگاه می تواند در تسریع کمی و کیفی فعالیت های اشتغال زایی موثر باشد.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین خاطرنشان کرد: هدف این است که در بحث کارآفرینی و رویدادها، ایده وارد بازار کار شده و به محصول مناسب تبدیل می شود تا فعالیت مربوطه اقتصادی و به صرفه باشد.

وی عنوان کرد: جهش ساخت مسکن یکی دیگر از رویکردهای کمیته امداد است تا بتوانیم در این زمینه خدمات شایسته ای را به نیازمندان و محرومان ارائه کنیم و البته در این زمینه نیز می توانیم از حمایت های علمی و فنی دانشگاه آزاد اسلامی استفاده کنیم.

ظاهری اظهارکرد: در حوزه کارهای پژوهشی فعالیت های کمیته امداد امام (ره) قابل توجه است به عنوان نمونه هیئت اندیشه ورز برای برنامه های این نهاد ایده پردازی می کنند، بنابراین استفاده از ظرفیت دانشگاهی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی می تواند به ارتقای رویکردهای علمی و دانشی در فعالیت های این نهاد منجر شود.

وی یادآورشد: کمیته امداد امام خمینی (ره) برای ارتقای خدمات خود با دستگاه و موسسات مختلف همکاری دارد و در این میان همکاری با دانشگاه آزاد اسلامی می تواند به افزایش کمی و کیفی و علمی تر شدن فرایند خدمات این نهاد منجر شود.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید