امروز دوشنبه ,۲ خرداد ۱۴۰۱
یکشنبه / ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ / ۰۹:۳۴
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۸۸۶۰۷
گزارشگر : ۸۰
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین:

مددجوی توانا باید کار کند؛ کمک بلاعوض نداریم

مددجوی توانا باید کار کند؛ کمک بلاعوض نداریم
(یکشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱) ۰۹:۳۴

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: خدمات بلاعوض کمیته امداد تنها برای افراد ناتوان، سالمند، کهنسال و بیمار صعب العلاج است، مددجویی که توانایی کار دارد باید از استعداد خودش و ظرفیت و فرصت های کمیته امداد امام (ره) برای اشتغال استفاده کند .

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ ناصر ظاهری در دیدار رئیس جهاد دانشگاهی استان قزوین بیان کرد: اساس خدمات کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قزوین ایجاد بستر و شرایط لازم برای زندگی عزتمندانه و شرافتمندانه نیازمندان است.

وی ادامه داد: کمک های بلاعوض کمیته امداد تنها در موارد خاص و برای افراد ناتوان از انجام فعالیت مانند سالمند و بیمار صعب العلاج است، در سایر موارد کمک بلا عوض نه تنها نتیجه بخش نیست، بلکه مضرّ است از این رو تمام ظرفیت های کمیته امداد امام خمینی (ره) در اختیار نیازمندان است که توانایی کار دارند تا بتوانند با استفاده از استعداد و توانایی هایشان روی پای خود بایستند و  از کمک و مساعدت دیگران بی نیاز شوند.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: این نهاد در خدمت محرومان و نیازمندان است و متناسب با شرایط این عزیزان به آنها خدمت ارائه می کند، در نتیجه مددجویی که توانایی کار دارد و از شرایط جسمی مناسب برای کار بهره مند است، اگر کمک بلاعوض بگیرد و کار نکند به او ظلم شده است.

وی افزود: نباید اجازه دهیم فقر در جامعه زنجیره ای و موروثی شود، باید کمک کنیم نیازمندان به زندگی عادی بازگردند و باتکیه بر توانایی های فردی و ارائه آموش های لازم و ارائه تسهیلات ارزان قیمت فرصت شغلی مناسب برای آنان فراهم کرد و زنجیره فقر را متوقف کرد.

ظاهری تصریح کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) برای ایجاد اشتغال با سازمانهایی مانند فنی و حرفه ای و با جهاد دانشگاهی برای ارائه آموزش های مهارتی همکاری دارد و از ظرفیت های مختلف دستگاههای دیگر هم استفاده می کند تا فرایند توانمندسازی مددجویان و نیازمندان ارتقاء یابد.

در ادامه رئیس جهاد دانشگاهی استان قزوین گفت: جهاد دانشگاهی یک مجموعه علمی غیر دولتی و عمومی است که هیچ گونه ردیف بودجه ای و اعتباری نداشته و با اتکاء به فعالیت های علمی و آموزشی خود درآمدزایی کرده و به جامعه خدمات ارائه می کند.

فرشاد پیله چی اظهارکرد: جهاد دانشگاهی در کشور 750 نفر عضو هیئت علمی، 30 پژوهشگاه و پژوهشکده، 140 مرکز آموزشی و توانمندسازی، 40 مرکز علمی و کاربردی و دو ظرفیت رسانه ای ایکنا و ایسنا را دارد.

وی یادآورشد: جهاد دانشگاهی آمادگی دارد تا در زمینه توانمندسازی نیازمندان ، ظرفیت های آموزشی خود را به میدان بیاورد تا بتوانیم برای توانمندسازی محرومان اقدام کنیم.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید