امروز دوشنبه ,۲ خرداد ۱۴۰۱
شنبه / ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ / ۱۰:۴۸
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۸۸۶۰۳
گزارشگر : ۸۰
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین:

فقر فرهنگی زمینه ساز فقر اقتصادی است

فقر فرهنگی زمینه ساز فقر اقتصادی است
(شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱) ۱۰:۴۸

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: توانمند سازی فکری و فرهنگی خانواده ها، از بروز بسیاری از مشکلات پیشگیری خواهد کرد، چراکه معتقدیم فقر فرهنگی زمینه ساز فقر اقتصادی است که خانواده و جامعه را با مشکلات و آسیب های مختلف مواجه می سازد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ ناصر ظاهری در دیدارهای جداگانه با مدیرکل آموزش و پرورش استان و روسای آموزش و پرورش نواحی یک و دو قزوین، که به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم انجام شد، بیان کرد: نباید از فرهنگ و مسائل فرهنگی غافل شویم چراکه تمام مسائل اتماعی در فضای فرهنگی شکل می گیرد.

وی ادامه داد: توانمند سازی فکری و  فرهنگی خانواده ها، از بروز بسیاری از مشکلات پیشگیری خواهد کرد، چراکه معتقدیم فقر فرهنگی ریشه فقر اقتصادی است که خانواده و جامعه را با مشکلات و آسیب های مختلف مواجه می سازد.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: یکی از مسائلی که در جامعه باید جدی گرفته شود تا جامعه با آسیب های مختلف مواجه نشود؛ اعتیاد است، متأسفانه آن طور که باید و شاید اعتیاد را جدی نگرفته ایم در نتیجه امروز شاهد آسیب های ناشی از آن هستیم.

وی افزود: دشمن نیز در جنگ ترکیبی که علیه جمهوری اسلامی دارد از فرصت های ضد فرهنگی همچون اعتیاد سوءاستفاده می کند تا جوانان و اندیشه و افکار آنها در خدمت به مردم نباشد بدین معنا که نیروی انسانی متفکر را به مشکل برای کشور تبدیل کند.

ظاهری عنوان کرد: اگر جنگ تحمیلی را کشورهای مختلف پشتیبانی کردند و به نتیجه نرسیدند به دلیل همدلی، وحدت، حضور اقشار مختلف به خصوص نیروهای جوان در صحنه و پیروی از رهبری بود و امروز دشمن تلاش می کند با جنگ ترکیبی، این نقاط را مورد هدف قرار دهد.

وی تصریح کرد: وقتی همدلی در جامعه از بین برود، دشمن می تواند واقعیت ها را در جامعه وارونه کند از این رو خدمات موسسات خیریه را کوچک جلوه می دهند، فرهنگ کار را ضعیف می کنند به طوری که گاهی می بینیم که مشکل بی عاری در جامعه بر بیکاری غلبه پیدا کرده است.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اظهارکرد: یکی از مشکلات امروز رقابت های کاذب آماری در دستگاه های دولتی است ، کمیته امداد امام خمینی (ره) تلاش می کند در این رقابت ها وارد نشود، آنچه مهم است و نتیجه کار و رضایت الهی است که با رضایت و رفع مشکل مددجو حاصل می شود.

وی خاطرنشان کرد: فرصتی که امروز برای خدمت در اختیار مدیران قرار گرفته است می تواند مایه سعادت باشد ویا خدای نکرده مایه بدبختی ، چراکه اگر به دنبال زیبایی های ظاهری برویم نتیجه اش زودگذر و روشن است ولی اگر بخواهیم از لذت واقعی فرصت خدمت بهره مند شویم با لبخند مردم به خصوص محرومان شاد می شویم.

ظاهری یادآورشد: اعتماد مردم به کمیته امداد امام خمینی (ره) بزرگترین سرمایه ماست چراکه این نهاد ارتباط بالایی را به واسطه اجرای طرح های مختلف نیکوکاری با مردم دارد و تلاش می کنیم این ارتباط را به لحاظ مختلف کمی و کیفی ارتقاء دهیم، چراکه هر مجموعه ای که ارتباط بیشتری با مردم داشته باشد، موفقیت بیشتری هم خواهد داشت.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید