امروز دوشنبه ,۲ خرداد ۱۴۰۱
شنبه / ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ / ۰۸:۰۶
سرویس : زنجان
کد خبر : ۱۸۸۶۰۲
گزارشگر : ۸۷
مدیرکل کمیته امداد استان زنجان خبر داد؛

ارائه بیش از11000 سبدغذایی برای کمک به بهبود تغذیه مددجویان زنجانی

ارائه بیش از11000  سبدغذایی برای کمک به بهبود تغذیه مددجویان زنجانی
(شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱) ۰۸:۰۶

با همکاری مراکز بهداشتی ودرمانی دانشگاه علوم پزشکی و کمیته امداد استان زنجان هزار و 30 کودک زیر پنج سال و مادر باردار و شیرده مشمول و نیازمند دریافت خدمات بهبود تغذیه‌ای در این استان شناسایی و از خدمات این نهاد در این بخش در سال گذشته بهره‌مند شده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، روح اله صالحی، مدیرکل کمیته امداد استان زنجان با گرامیداشت هفته سلامت گفت: با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و کمیته امداد استان زنجان هزار و 30 کودک زیر پنج سال و مادر باردار و شیرده مشمول و نیازمند دریافت خدمات بهبود تغذیه‌ای در این استان شناسایی  و از خدمات این نهاد در این بخش در سال گذشته بهره‌مند شده‌اند.

وی با بیان اینکه خدمات کمیته امداد در بخش های مختلف براساس نیازجامعه هدف به این عزیزان ارائه می شود، افزود: ارائه خدمات درمانی و کمک به ارتقاء شاخص‌های بهداشتی جامعه هدف از خدمات برجسته این نهاد در حوزه خدمت‌رسانی به مددجویان تحت حمایت و اقشار نیازمند است.

صالحی با اشاره به اینکه کمک به بهبود تغذیه مددجویان عزیز تحت حمایت از برنامه‌های اجرایی این نهاد در ارتقاء سلامت جامعه هدف است، اضافه کرد: با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و کمیته امداد استان زنجان طرح بهبود تغذیه برای کودکان زیر پنج سال و مادران باردار و شیرده نیازمند خدمات تغذیه‌ای شناسایی‌شده در سطح استان اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه کمک به بهبود تغذیه مادران باردار و شیرده و کودکان زیر پنج سال از طریق تخصیص و ارائه  بسته‌های مواد غذایی به جامعه هدف این نهاد در این بخش انجام می شود، گفت:‌ بر اساس آمارهای موجود به ‌منظور کمک به بهبود تغذیه کودکان و مادران نیازمند شناسایی‌شده در این بخش در سال گذشته 11 هزار و 56 سبد غذایی ومعیشتی  به جامعه هدف این نهاد ارائه‌شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان با بیان اینکه در راستای کمک به بهبود تغذیه کودکان ومادران مشمول این طرح در استان زنجان بیش از یک میلیارد و 174 میلیون تومان در سال گذشته هزینه شده است، تصریح کرد: در کنار ارائه خدمات بهبود تغذیه به این گروه از جامعه هدف به منظور سنجش میزان اثر بخشی خدمات ارائه شده کنترل وپایش های لازم از طریق مراکز بهداشتی ودرمانی در دوره ها و فواصل مختلف زمانی انجام ودر صورت بهبود وضعیت مددجویان مشمول مطابق با استاندارد های معین از پوشش این طرح خارج می شوند. انتهای پیام/

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید