امروز دوشنبه ,۲ خرداد ۱۴۰۱
سه شنبه / ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ / ۰۰:۱۱
سرویس : کرمانشاه
کد خبر : ۱۸۸۵۹۹
گزارشگر : ۹۵

برپایی ۱۸۱۸ پایگاه جمع آوری زکات فطره در استان کرمانشاه

برپایی ۱۸۱۸ پایگاه جمع آوری زکات فطره در استان کرمانشاه
(سه شنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۱) ۰۰:۱۱

مدیر کل کمیته امداد استان کرمانشاه از برپایی ۱۸۱۸ پایگاه جمع آوری زکات فطره در سطح استان کرمانشاه خبر داد.

 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، پیمان ترکمانه، مدیرکل کمیته امداد استان کرمانشاه با اشاره به برگزاری نماز عید سعید فطر و جمع آوری زکات فطره در سطح استان، گفت: در همین راستا ۱۸۱۸ پایگاه در سطح استان برای جمع آوری زکات فطره در روز عید فطر برپا می شود.
ترکمانه با اشاره به اینکه کمیته امداد دبیر شورای زکات استان است، خاطرنشان کرد: این پایگاه ها تمامی پایگاه های کمیته امداد، بهزیستی، مراکز نیکوکاری، پایگاه های بسیج، موسسات دارای مجوز و ... را شامل می شود.
وی افزود: از این تعداد، ۱۳۵۸ پایگاه در سطح مساجد و شورای زکات روستاها فعال است و باقی پایگاه در شهرها مستقر هستند.
مدیر کل کمیته امداد استان کرمانشاه با اشاره به استقرار پایگاه های جمع آوری زکات فطره در تمامی مصلاهای نماز شهرستان های تابعه استان نیز گفت: در مصلای نماز کرمانشاه هم 50 پایگاه به همین منظور در نظر گرفته شده است.
مدیر کل کمیته امداد استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: جمع آوری زکات در روز عید فطر، شامل زکات فطره عام، زکات فطره سادات، کفارات عمد و کفارات غیرعمد می شود.
ترکمانه خاطرنشان کرد: در پایگاه های جمع آوری زکات، دستگاه کارتخوان هم موجود است و افراد می توانند برای پرداخت زکات خود از کارت های اعتباری استفاده کنند.
وی یادآور شد: در کنار این موارد پرداخت زکات از طریق شماره گیری کُد #۵*۸۸۷۷* و یا روش کارت به کارت هم قابل انجام است که در روش کارت به کارت افراد می توانند زکات فطره عام را به شماره کارت 6037997950059445، زکات فطره سادات را به شماره کارت 6037997950067711، کفاره عمد را به کارت 6037997950084252 و کفاره غیرعمد را به شماره کارت 6037997950075987 واریز کنند.
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید