امروز دوشنبه ,۲ خرداد ۱۴۰۱
دوشنبه / ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ / ۱۲:۰۶
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۸۸۵۹۳
گزارشگر : ۸۰
رئیس اداره زکات کمیته امداد استان قزوین:

فطریه را به سرعت به دست نیازمندان می رسانیم

فطریه را به سرعت به دست نیازمندان می رسانیم
(دوشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱) ۱۲:۰۶

رئیس اداره زکات کمیته امداد استان قزوین گفت: آماده دریافت فطریه مردم مومن در روز عید سعید فطر هستیم و براساس برنامه ریزی انجام شده، مبالغ فطریه به سرعت و بدون فوت وقت به دست نیازمندان خواهد رسید.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ حجت الاسلام باب اله شهسواری بیان کرد: ماه میهمانی خدا با شیرینی و حلاوت نماز عید سعید فطر به پایان می رسد و به بیان امام جعفر صادق (ع) با زکات فطریه، عبادت یک ماه کامل می شود.

وی ادامه داد: کمیته امداد امام خمینی (ره) با تدابیر اندیشیده شده آماده است تا زکات فطریه همه مومنان را دریافت و برای نیازمندان صرف کند از این رو با همکاری و هماهنگی مساجد، جمع آوری زکات فطریه در روز اول شوال (13 اردیبهشت) در همه مساجد که نماز اقامه می شود، اجرایی خواهد شد.

رئیس اداره زکات کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: براساس احکام فطریه شایسته است از غروب شب عید فطریه را بپردازند و یا کنار بگذارند و بنابراحیتاط واجب، مکلف باید فطریه را پیش از نماز عید پرداخت کند.

وی افزود: در روز عید سعید فطر هزار و 221 صندوق در هزار و 152 پایگاه برای جمع آوری فطریه در نظر گرفته شده است تا با پرداخت زکات فطریه در جشن میهمانی خدا شرکت کنیم البته در همه این پایگاه ها صندوق ها باید دارای مهر دبیر خانه شورای زکات استان قزوین باشد.

حجت الاسلام شهسواری اعلام کرد: از این تعداد پایگاه 634 پایگاه توسط کمیته امداد امام خمینی (ره)، 134 پایگاه توسط مراکز نیکوکاری و 384 پایگاه توسط سایر موسسات دارای مجوز برپا شده است، البته همه این پایگاه برای روز عید فطر است و پس از آن تنها دفاتر کمیته امداد مجاز به دریافت فطریه هستند.

وی خاطرنشان کرد: در این پایگاه های کمیته امداد علاوه بر تدارک صندوق برای دریافت فطریه، دستگاه های کارتخوان هم تدارک دیده تا فطریه مومنان جمع آوری و در اسرع وقت برای محرومان هزینه شود.

رئیس اداره زکات کمیته امداد استان قزوین توضیح داد: شماره کارت 8199-5005-9979-6037 برای دریافت فطریه عام و شماره کارت 6465-5006-9979-6037 برای دریافت فطریه سادات در نظرگرفته شده است.

وی اظهارکرد: همچنین شماره کارت 4733-5007-9979-6037 برای دریافت کفاره غیرعمد و شماره کارت 3007-5008-9979-6037 برای دریافت کفاره عمد در نظرگرفته است که این تفکیک با توجه به دستور شرعی برای نوع مصرف آن است.

حجت الاسلام شهسواری تصریح کرد: کد مهربانی #028*8877* برای پرداخت زکات از طریق انواع گوشی های تلفن همراه کارسازی شده است و بدون اینترنت از طریق این کد می توانید زکات فطریه خود را بپردازید.

وی یادآورشد: فطریه جمع آوری شده در هر منطقه تنها برای نیازمندان و محرومان همان منطقه هزینه می شود.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید