امروز دوشنبه ,۲ خرداد ۱۴۰۱
دوشنبه / ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ / ۱۲:۰۲
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۸۸۵۹۲
گزارشگر : ۸۰
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین:

موضوع فقر پیچیده شده است

موضوع فقر پیچیده شده است
(دوشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱) ۱۲:۰۲

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: متأسفانه بروز برخی آسیب های اجتماعی در جامعه موجب شده که فقر هم جوان شده و هم پیچیده و این موضوع موجب بروز مسائل و مشکلاتی در خانواده های تحت حمایت شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ ناصر ظاهری در بازدید مدیرکل امور بانوان استانداری از دو خانواده نیازمند که در قالب طرح مفتاح الجنه انجام شد، بیان کرد: هر دو خانواده ای که مورد بازدید قرار گرفت، زنان سرپرست خانوار و درگیر با آسیب های اجتماعی هستند.

وی ادامه داد: متأسفانه در مواجه با فقر در برخی موارد با آسیب های  روبرو هستیم که برآیند آن پیچده شدن فقر است از طرفی افزایش زنان جوان سرپرست خانوار بیانگر پایین آمدن سن فقر شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: اگر همان همتی که برای کنترل بیماری کرونا داشتیم ، برای اعتیاد هم داشته باشیم ، شاهد معضلات مختلف این ناهنجاری در جامعه  نخواهیم بود.

وی افزود: متأسفانه برنامه جامعی برای مبارزه با فقر وجود ندارد و از طرفی ابزارهای در اختیار کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز محدود است در نتیجه لازم است هماهنگی، همکاری و هم افزایی بیش از پیش بین دستگاههای اجرایی وجود داشته باشد تا با پرهیز اقدامات جزیره ای ، برای بهبود وضعیت فقر در جامعه تلاش کنیم.

ظاهری خاطرنشان کرد: متأسفانه برخورد امروز با مواد مخدر شکلی است حال آنکه باید به صورت میدانی وارد کار شویم و با کار میدانی و جمعی مسئولیت هر دستگاه را مشخص و با برنامه ریزی شایسته برای رفع این معضل و مشکل خطرناک اقدام کنیم .

مدیرکل امور بانوان استاندار قزوین نیز اظهارکرد: باید خانواده هایی که با آسیب های اجتماعی روبرو هستند را به لحاظ فرهنگی و اجتماعی توانمند کنیم تا با آمادگی بیشتر و بهتر در عرصه تربیت و هدایت فرزندان و اعضای خانواده ایفای نقش کنند.

علیخانی یادآورشد: بخشی از رفع فقر نیازمند اقدام اقتصادی است ولی بخش دیگر فرهنگی و اجتماعی است از این رو آگاهی بخشی در این زمینه امری ضروری است.

گفتنی است، در این بازدید ها مقرر شد برای حل مشکلات حقوقی خانواده اول، از معاضدت قضایی و برای مشکلات اعتیاد از مشاوره های فرهنگی بهره مند شود همچنین این مددجو برای دریافت کمک های بیشتر از طریق مدیرکل امور بانوان به اداره کل بهزیستی برای دریافت خدمات تخصصی معرفی شود.

خانواده دوم نیز مقرر شد برای پرداخت بدهی هفت میلیونی بانوی سرپرست خانوار به سیستم بانکی، تسهیل لازم صورت گرفت و مقرر شد برای درآمدزایی و ایجاد توان اداره زندگی از اشتغال خانگی برای این خانواده حمایت بیشتری صورت گیرد تا مشکلاتش کاهش پیدا کند.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید