امروز دوشنبه ,۲ خرداد ۱۴۰۱
یکشنبه / ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ / ۱۱:۳۳
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۸۸۵۷۶
گزارشگر : ۸۰
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین:

کارگران پرچمداران تحقق شعار تولید هستند

کارگران پرچمداران تحقق شعار تولید هستند
(یکشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱) ۱۱:۳۳

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: کارگران زحمتکش پرچمداران جریان تولید و اشتغال کشور تحقق شعار سال در بخش تولید هستند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ ناصر ظاهری در مراسم آغاز بکار مرکز نیکوکاری انجمن صنفی استاد کاران و کارگران، بیان کرد: امروز در ادامه مشارکت بخشی مردم در امر نیکوکاری در روز کارگر شاهد افتتاح مرکزی هستیم که با قشر زحمتکش کارگر ارتباط دارد.

وی ادامه داد: کارگران زحمتکش پرچمداران جریان تولید و اشتغال کشور تحقق شعار سال در بخش تولید هستند.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: کمک به محرومان و نیازمندان محدودیت ندارد و امروز شاهدیم که اقشار مختلف مردم درحد و توان خود در جریان امر نیکوکاری وارد شده و به نیازمندان کمک می کنند.

وی افزود: کارگران علیرغم اینکه شرایط سخت کاری داشته و عموما از حقوق مناسبی هم برخوردار نیستند ولی در جریان نیکوکاری وارد شده اند و امروز افتخار می کنیم که بخش قابل توجهی از حامیان فرزندان ایتام و محسنین تحت حمایت کمیته امداد را کارگران تشکیل می دهند.

ظاهری با اشاره به افتتاح مراکز نیکوکاری و اهمیت آن در جامعه عنوان کرد: یکی از مفاهیم مهم که در قالب یکی از قواعد مورد توجه ادیان و رسوم به ویژه اسلام در طول تاریخ بوده و در آموزه‌های دین اسلام نیز بسیار به آن توجه و سفارش شده، احسان و نیکوکاری در جامعه است.

وی تصریح کرد: نیکوکاری به معنای انجام کار صالح و نیک و بخشیدن نعمت به سایر افراد بدون توقع پاداش متقابل و جبران کار خوب است از این رو در صورتی که فردی دانش نیکویی را فراگیرد یا کار نیکی را انجام دهد، از گروه نیکوکاران به شمار می‌آید.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اظهارکرد: همان‌طور که می دانید نیکوکاری در زمینه‌های شخصی، اجتماعی، فرهنگی، معنوی و غیره بسیار کارآمد است که باعث شده نیکوکاران حقیقی را به طرف خود جذب کند و آثار ارزشمندی را به ثمر آورد.

وی اعلام کرد: نباید نیکوکاری را محدود ببینیم، فکر نیکو، کار نیکو و عمل نیکو با هم جریان نیکوکاری را شکل می دهند در نتیجه ممکن است کسی توان مالی نداشته باشد ولی از حرفه و توان عملی خود برای نیکوکاری استفاده کند.

ظاهری عنوان کرد: مرکز نیکوکاری، مرکزی است که به کار انفاق انسجام می دهد و لازم است این مراکز در کنار فعالیت های خود همچنان بر ارتقای معنوی و دینی نیازمندان توجه داشته باشند چراکه اصل انسانیت است که باید به خداوند سبحان نزدیک شود.

وی یادآورشد: مرکز نیکوکاری آمده است جریان انفاق را در جامعه منسجم، فراگیر کند و البته این فعالیت ها باید با توجه لازم به اندیشه های دینی و آموزه های شرعی باشد.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید