امروز شنبه ,۱۱ تیر ۱۴۰۱
یکشنبه / ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ / ۰۸:۰۳
سرویس : زنجان
کد خبر : ۱۸۸۵۶۹
گزارشگر : ۸۷
مدیرکل کمیته امداد استان زنجان خبر داد:

پایگاههای جمع آوری زکات فطره مومنین روزه دار در تمامی محل های برگزاری نماز عید سعیدفطر دایر می شود

پایگاههای جمع آوری زکات فطره مومنین روزه دار در تمامی محل های برگزاری نماز عید سعیدفطر دایر می شود
(یکشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱) ۰۸:۰۳

به منظور جمع آوری زکات فطره مومنین روزه دار در روز عید سعید فطر، پایگاههای جمع آوری زکات فطره و کفارات در تمامی محل های برگزاری نماز عید فطر و معابر استان زنجان در این روز دایر می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، روح اله صالحی، مدیرکل کمیته امداد استان زنجان با گرامیداشت آخرین هفته ماه مبارک رمضان  «روزجهانی قدس» و ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در ماه مبارک رمضان، از آمادگی کمیته امداد استان زنجان برای جمع آوری زکات فطره مومنین روزه دار در روز عید فطر خبر داد و گفت: جمع آوری و هزینه کرد زکات فطره امسال نیز همانند سال های گذشته با محوریت دبیرخانه شورای زکات مستقر در کمیته امداد استان زنجان انجام می شود.

وی با اشاره به برنامه ریزی کمیته امداد استان زنجان برای جمع آوری زکات فطره در روز عید فطر امسال، افزود: بر همین اساس به منظور جمع آوری زکات فطره مومنین روزه دار در روز عید سعید فطر، پایگاههای جمع آوری زکات فطره و کفارات در تمامی محل های برگزاری نماز عید فطر و معابر استان زنجان در این روز دایر می شود.

صالحی از برنامه ریزی این نهاد برای واریز زکات فطره جمع آوری شده در روز عید سعید فطر به حساب نیازمندان و خانواده های عزیز تحت حمایت کمیته امداد و بهزیستی استان زنجان در این روز خبر داد و تصریح کرد: بر اساس برنامه ریزی و هماهنگی انجام شده با بانک های عامل تمامی وجوهات جمع آوری شده در روز عید سعید فطر با رعایت موازین شرعی در هزینه کرد این وجوهات قبل از ظهر روز عید سعید فطر به حساب مددجویان تحت حمایت این نهاد و بهزیستی واریز می شود.

مدیرکل کمیته امداد استان ادامه داد:  بر اساس مصوبه شورای زکات استان، صندوق‌های جمع آوری زکات باید مجوز شورای زکات استان را داشته باشند و شهروندان زکات فطره خود را به صندوق‌های دارای مجوز شورای زکات استان پرداخت و  واریز کنند.

دبیر شورای زکات استان به فراهم شدن زمینه پرداخت زکات فطره به صورت غیر حضوری نیز اشاره کرد و ادامه داد: در کنار ایجاد و استقرار پایگاههای جمع آوری زکات فطره، سامانه آنی پرداخت #5*024*8877*  و سایت  کمیته امداد به نشانی  emdad .ir برای جمع آوری زکات فطره و وجوهات شرعی مومنین روزه دار، در روز عید فطر پیش بینی شده و هم استانی های عزیز می توانند زکات فطره و وجوهات شرعی خود را از این طریق پرداخت کنند.انتهای پیام/

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید