امروز سه شنبه ,۱۴ تیر ۱۴۰۱
پنج شنبه / ۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ / ۰۸:۰۳
سرویس : هرمزگان
کد خبر : ۱۸۸۵۶۸
گزارشگر : ۳۸

علما و ائمه جمعه در حوزه ترویج زکات محتوای فاخر تولید کنند

علما و ائمه جمعه در حوزه ترویج زکات محتوای فاخر تولید کنند
(پنج شنبه ۸ اردیبهشت ۱۴۰۱) ۰۸:۰۳

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان گفت: علما و ائمه جمعه در حوزه ترویج زکات محتوای فاخر از جمله ارائه یادداشت به رسانه‌ها، تولید کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد؛ حجت‌الاسلام والمسلمین  عبادی‌زاده، نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس در شورای زکات استان هرمزگان که با حضور اعضای این شورا و ائمه جمعه سراسر استان، در سالن جلسات کمیته امداد امام خمینی (ره) هرمزگان برگزار شد، ضمن تاکید بر اهمیت فعال‌کردن جلسات شورای زکات، اظهار داشت: ائمه جمعه و کمیته امداد به عنوان 2 بال مهم برای اجرای برنامه‌های مختلف در حوزه زکات در سراسر استان هرمزگان فعالیت می‌کنند و هماهنگی خوبی میان این نهادها وجود دارد.
وی، با ذکر این نکته که ماموریت زکات، ماموریتی حاکمیتی است، عنوان کرد: بر اساس آیات قرآن، مومنین وقتی به حکومت می‌رسند در حوزه اقامه نماز، زکات و امر به معروف و نهی از منکر ماموریت اساسی دارند به همین جهت انتظار می‌رود، حکومت نقش خود را در زمینه زکات به خوبی ایفا کند که تشکیل شورای زکات در استان‌ها موئید همین امر است.
نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، با اشاره به نقش مهم مردم در ترویج فرهنگ زکات در جامعه، ابراز کرد: یکی دیگر از مولفه‌های مهم موضوع زکات، مردم هستند که مسئولیت‌هایی در این زمینه دارند و باید برای تحقق اهداف در این زمینه گام بردارند.
حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده تصریح کرد: علما و روحانیون برای تبیین مساله زکات در جامعه اسلامی نقش بسیار مهمی دارند که انتظار می‌رود، به مساله تبیین موضوع زکات ورود کنند.
وی خاطرنشان کرد: شبکه و زنجیره امامت در سراسر کشور شبکه‌ای نورانی است که ارتباط بسیار تنگاتنگی با بطن جامعه و مردم دارند؛ باید از ظرفیت‌های بی‌نظیر این شبکه در راستای ترویج امر زکات گرفته شود.
نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان گفت: شبکه رسانه با تمام وسعت خود یکی دیگر از ظرفیت‌های خوبی است که باید مورد استفاده قرار گیرد. رسانه مکتوب، دیداری، شنیداری، فضای مجازی و ... نقش مهمی را ایفا می‌کنند که باید تولید محتوای مناسب در راستای ترویج زکات انجام شود.
حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده، با ذکر این نکته که فرصت‌های خوبی در حوزه رسانه‌ای استان هرمزگان وجود دارد، افزود: ائمه جمعه و علما می‌توانند با ارائه یادداشت در حوزه ترویج زکات قلم بزنند و محتوای فاخر و مناسبی برای رسانه‌های استان هرمزگان که پای کار هستند، فراهم کنند.
وی، با اشاره به نقش تحولات جهانی در تغییر میزان عرضه و تقاضای گندم و محصولات غذایی، عنوان کرد: کشور برای اینکه بتواند در آینده امنیت غذایی خود را تامین کند باید به سمت توسعه کشت‌های گندم، جو ... برود و ما نیز باید مردم را به توسعه اینگونه کشت‌ها تشویق کنیم.
نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، با ذکر این نکته که حوزه مصرف زکات در فعالیت‌های عام‌المنفعه گسترده است، ابراز کرد: زکات فطره، جامعه هدف خاصی شامل نیازمندان و فقرا دارد که باید توجه ویژه‌ای به آن شود.
حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده تصریح کرد: اگر موسسات خیریه تنها به بخش جمع‌آوری و توزیع بسنده نکنند و شبکه‌های تولید و ایجاد اشتغال را برای جامعه فقرا گسترش دهند تا ارزش افزوده برای درآمدهای حاصل شده ایجاد شود و برکات بیشتری به مردم و نیازمندان برسد.
انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید