امروز سه شنبه ,۱۴ تیر ۱۴۰۱
شنبه / ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ / ۰۹:۵۵
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۸۸۵۶۰
گزارشگر : ۸۰
در جشن بندگی صورت می گیرد؛

جمع آوری فطریه در هزار و 221 صندوق

جمع آوری فطریه در هزار و 221 صندوق
(شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱) ۰۹:۵۵

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین گفت: در روز عید سعید فطر هزار و 221 صندوق با مهر دبیر خانه شورای زکات استان قزوین، در هزار و 152 پایگاه آماده دریافت فطریه هم استانی های عزیز است تا با پرداخت زکات فطریه یک ماه بندگی در ماهمیهمانی خدا را با بحشندگی جشن بگیرند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ فرزاد فرهادی بیان کرد: ماه مبارک رمضان رو به پایان است و خداوند سبحان چنین مقدر کرده که پایان این میهمانی با جشن بندگی درعید سعید فطر کام مومنان را شیرین کند.

وی ادامه داد: یکی از واجبات دینی در روز عید فطر پرداخت فطریه است و کمیته امداد امام خمینی(ره) به عنوان دبیرخانه شورای زکات استان قزوین وظیفه دریافت فطریه و کفارات هم استانی های عزیز را برعهده دارد.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: این نهاد فعالیت های امدادی خود به نیازمندان را با قوت ادامه می دهد و در روز عید سعید فطر برای سهولت مردم عزیز در پرداخت فطریه، روش های مختلفی تدارک دیده شده است.

وی افزود: در روز عید سعید فطر هزار و 221 صندوق با مهر دبیر خانه شورای زکات استان قزوین در هزار و 152 پایگاه آماده دریافت فطریه هم استانی های عزیز است تا با پرداخت زکات فطریه یک ماه بندگی در ماهمیهمانی خدا را با بحشندگی جشن بگیرند.

فرهادی عنوان کرد: از مجموع هزار و 152 پایگاه، 634 پایگاه توسط کمیته امداد امام خمینی (ره)، 134 پایگاه توسط مراکز نیکوکاری و 384 پایگاه توسط سایر موسسات دارای مجوز برپا شده است ، البته همه این پایگاه برای روز عید فطر است و پس از آن تنها دفاتر کمیته امداد مجاز به دریافت فطریه هستند.

وی خاطرنشان کرد: در این پایگاه ها علاوه بر صندوق های دریافت فطریه، دستگاه های کارتخوان هم تدارک دیده شده است ، ضمن اینکه مردم عزیز می توانند از طریق کارت به کارت هم فطریه خود را پرداخت کنند.  

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین توضیح داد: شماره کارت 8199 -5005-9979-6037 برای دریافت فطریه عام و شماره کارت 6465-5006-9979-6037 برای دریافت فطریه سادات در نظرگرفته شده است.

وی اظهارکرد: همچنین شماره کارت 4733-5007-9979-6037 برای دریافت کفاره غیرعمد و شماره کارت 3007-5008-9979-6037 برای دریافت کفاره عمد در نظرگرفته است که این تفکیک با توجه به دستور شرعی برای نوع مصرف آن است.

فرهادی تصریح کرد: کد مهربانی #028*8877* برای پرداخت زکات از طریق انواع گوشی های تلفن همراه کارسازی شده است و بدون اینترنت از طریق این کد می توانید زکاتن فطریه خود را بپردازید.

وی یادآورشد: فطریه جمع آوری شده در هر منطقه تنها برای نیازمندان و محرومان همان منطقه هزینه می شود.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید