امروز سه شنبه ,۱۴ تیر ۱۴۰۱
چهارشنبه / ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ / ۱۰:۵۸
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۸۸۵۴۴
گزارشگر : ۸۵

پیشنهاد ایجاد کارگروه توانمندسازی و اشتغال در سرخس

پیشنهاد ایجاد کارگروه توانمندسازی و اشتغال در سرخس
(چهارشنبه ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱) ۱۰:۵۸

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی ضمن تشکر از همراهی امام جمعه و فرمانداری شهرستان، درخواست کرد تا در ذیل شورای فرهنگ عمومی شهرستان، به منظور ارتقای سطح فرهنگ عمومی جامعه، کارگروه توانمندسازی و اشتغال ایجاد شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، رضا سلم آبادی در سفر یکروزه به شهرستان سرخس با اعلام اینکه برنامه ریزی امسال بر محور اشتغال  و توانمندسازی  است، ادامه داد: حرکت به سمت اشتغالزایی و توانمندکردن خانواده علاوه بر کمک به اقتصاد خانواده، به فرمایش مقام معظم رهبری جامعه عمل می پوشاند.
وی ارائه خدمت به بندگان خاص خداوند را توفیق دانست و ادامه داد: کمیته امداد رابطی میان خیران و نیازمندان است ودستان پرمهر نیکوکاران همیشه یارو  نیازمندان است.
در ادامه این دیدارها، امام جمعه سرخس، به ایجاد قرارگاه مواسات و همدلی طبق فرمایشات مقام معظم رهبری در شهرستان به عنوان محور اصلی اشاره داشت و اعلام کرد: 60 قرارگاه فرعی در روستاها با محور روحانیون در روستاها و بخشهای مختلفی مانند بسیج، دهیاری و ... ایجاد شد تا ارائه خدمت زودتر انجام شود.
حجت الاسلام محمد بختیاری، با اعلام اینکه امدادگران کمیته امداد همیشه برای ارائه خدمت حضور دارند، اظهار کرد: امداد و ارائه خدمت توسط مردم در واقع کمکی برای کمیته امداد است تا مشکل محروم و نیازمند زودتر و توسط مردم حل و فصل شود.
وی با بیان اینکه کمیته امداد نسبت به دستگیری از نیازمندان و کمک به ایستادگی آنان زمانی که تا فرد روی پای خود بایستدادامه دارد، افزود: این نکته باید مدنظر باشد که حمایت از نیازمندان باید متناسب با نیاز فرد باشد و ارائه خدمت تا زمان توانمندکردن خانواده ادامه دار باشد.
حجت الاسلام بختیاری با اشاره به اینکه دشمن در سالهای اخیر معیشت و اقتصاد را نشانه گرفته است، ادامه داد: مردم همیشه و برای کمک به همنوع در صحنه حضور دارند و حتی افراد نیازمند هم به اندازه توان خمود سهمی را ادا می کنند.
سرپرست فرمانداری سرخس با اشاره به ظرفیت های موجود در شهرستان، وجود فقر را شایسته و در شان سرخس ندانست و افزود: کمیته امداد مامن و پناه بزرگی برای نیازمندان است. 
حسن نوری زاده، با اعلام اینکه فرهنگ اشتغال در سرخس باید تغییر کند و زمینه ایجاد اشتغال در بین جوانان فراهم شود، اظهار کرد:  امدادگران کمیته امداد عملکرد رضایت بخشی را در جامعه دارند که خوشبختانه همیشه به فکر حل و رفع مشکل مردم است.
شایسته ذکر است: در این سفر یکروزه مدیرکل علاوه بر دیدار با امام جمعه و سرپرست فرمانداری شهرستان، از 6 طرح اشتغال و خانواده ایتام بازدید کرد.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید