امروز سه شنبه ,۱۴ تیر ۱۴۰۱
چهارشنبه / ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ / ۱۱:۳۷
سرویس : تهران
کد خبر : ۱۸۸۵۴۱
گزارشگر : ۹۹
مدیرکل کمیته امداد استان تهران خبر داد؛

جذب بیش از 2300 حامی برای حمایت از ایتام و فرزندان محسنین تهرانی

جذب بیش از  2300  حامی برای حمایت از ایتام  و فرزندان محسنین تهرانی
(چهارشنبه ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱) ۱۱:۳۷

مدیرکل کمیته امداد استان تهران از ثبت نام بیش از 2300 حامی جدید در ایام ماه مبارک رمضان در قالب طرح اکرام ایتام و محسنین خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، سیدابوالفضل پرپنچی، مدیرکل کمیته امداد استان تهران با اشاره به ثبت نام بیش از 2300 نفر از خیّران در قالب طرح اکرام ایتام و محسنین ،گفت: این تعداد حامی حمایت از 3440 یتیم و فرزند محسنین را برعهده گرفتند.

وی افزود: در شب‌های پرفضلیت قدر در  استان تهران  143 پایگاه حامی یابی طرح‌های اکرام ایتام و محسنین در سطح استان ایجاد شد.

پرپنچی با اشاره به برپایی پایگاه حامی یابی ویژه استان های کم برخوردار،بیان کرد: همه ساله این نهاد در ماه مبارک رمضان بویژه شب‌های قدر پایگاه‌های حامی یابی طرح‌های اکرام ایتام و محسنین را در کنار مساجد، حسینیه‌ها و مکان‌های برگزاری مراسم شب قدر برپا می‌کند .

مدیرکل کمیته امداد استان تهران با اشاره به اجرای طرح اکرام ایتام  و محسنین، گفت: این طرح ملی و خداپسندانه فرصت مناسبی است که فرد یا افرادی به عنوان حامی به صورت داوطلبانه حمایت از یک یا چند فرزند یتیم برای مدت یک یا چند سال با کمک ماهیانه حداقل ۱۰ هزار تومان مشارکت کنند.

وی،تصریح کرد: خیّران  می توانند علاوه بر حضور در پایگاه‌های حامی یابی در سطح استان از طریق سایت اکرام به نشانی ekram.emdad.ir و همچنین ارسال عدد ۱ به سامانه پیامکی 30007639 و شماره گیری شماره 7355 – 021 نسبت به ثبت نام در طرح اکرام ایتام و محسنین اقدام نمایند.

پرپنچی خاطرنشان کرد: هم اکنون بیش از 21 هزار یتیم و فرزند محسنین از خدمات کمیته امداد استان تهران برخوردار می شوند.

بنابراین گزارش؛ طرح اکرام ایتام از سال ۱۳۷۸با هدف حمایت از کودکان یتیم و تامین نیازمندی‌های آنان در زمینه‌های معیشتی، تحصیلی، درمان و ... آغاز شده است. در این طرح، افراد نیکوکار با حمایت مالی از یک یا چند یتیم در طول سال نسبت به رفع مشکلات مادی و معنوی اقدام می‌کنند.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید