امروز شنبه ,۱۱ تیر ۱۴۰۱
سه شنبه / ۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ / ۱۲:۳۳
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۸۸۵۲۷
گزارشگر : ۸۵

زیباترین خدمت کمیته امداد ایجاد شغل و درآمد پایدار است

زیباترین خدمت کمیته امداد ایجاد شغل و درآمد پایدار است
(سه شنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۱) ۱۲:۳۳

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی ایجاد اشتغال را زیباترین خدمت این نهاد دانست و افزود: امسال برنامه ریزی ها برای توانمندسازی و اشتغالزایی افراد 5 دهک پایین جامعه است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، رضا سلم آبادی در سفر یک روزه به شهرستان مه ولات از نامگذاری امسال از سوی رهبری مبنی بر «تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین» اشاره داشت و اعلام کرد: باتوجه به این نامگذاری، فرهنگ تولید و توانمندسازی در کمیته امداد بیشتر مورد توجه قرار گرفته است و روند آن از ارائه آموزش های تخصصی تا نظارت بر اجرای طرح ادامه دارد.
وی با اعلام اینکه متاسفانه سن مددجویان تحت حمایت کمیته امداد رو به کاهش است، افزود: امیدوارم شاهد روزی باشیم که هیچ فقری در جامعه نباشد و کمیته امداد در حوزه اشتغال به مردم ارائه خدمت کند.
سلم آبادی اظهار کرد: خوشبختانه اجرای رزمایش های مواسات و همدلی طی این 2 سال ثابت کرد که مردم در هر شرایطی به فکر محرومان و همنوعان خود بوده و همچنین پایبند به منویات مقام معظم رهبری هستند.
وی با اشاره به اجرای طرح اطعام مهدوی در خراسان رضوی و همچنین شهرستان مه ولات گفت: طبق آمار شهرستان مباحث خیر و امور اجتماعی برای ارئه خدمت به نیازمندان آمار قابل قبولی است.
مدیرکل کمیته امداد استان، مردم را ستونهای انقلاب برشمرد و ادامه داد: محرومین هر جایی که نیاز به حضورشان بوده، اعلام حضور کردند و کمیته امداد نیز به منظور ارائه خدمت به نیازمندان و خیران در تمام ساعات روز مشغول به فعالیت است.
وی از پای کار بودن گروه های مختلف مردمی در ارائه خدمت به محرومان گفت و ادامه داد: معامله با خدا از هر دوطرف سود است که باعث اجر و ثواب چندبرابر می شود.
 
همچنین در این دیدار، نماینده مردم تربت حیدریه، زاوه و مه ولات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه راه اندازی شغل در هر منطقه با منطقه دیگر تفاوت دارد، افزود: در مجلس شورای اسلامی پیشنهاد دادم تا تعداد اشتغال ایجادی از میزان تسهیلات و سرانه پرداخت تسهیلات اشتغال حذف شود چراکه، ایجاد اشتغال فقط یک عدد نیست، بلکه بستگی به موقعیت جغرافیای و مکانی شغل دارد.
محسن زنگنه نیز ادامه داد: امسال تخصیص 25 هزار میلیارد تومان برای اشتغال مددجویان در تبصره 16، 200 میلیارد تومان برای دانشجویان بی بضاعت، 2 هزار مورد برای بیماران نیازمند، 2 هزار میلیارد تومان برای تسهیلات برای ودیعه مسکن محرومین،6 هزار میلیارد تومان برای ایجاد نیروگاه های خورشیدی با برآورد اشتغال برای 50 هزار نفر انجام شده است.
 
در این جلسه نیز، امام جمعه مه ولات کمیته امداد را در بین ادارات و دستگاه های شهرستان، فعال ترین، پرمراجعه و پر مشغله ترین دستگاه دانست و افزود: مشکل های اقتصادی و معیشتی در سالهای اخیر بیشتر شده، که امیدواریم همه بتوانیم در خدمت رسانی به نیازمندان گام های موثری را برداریم.
حجت الاسلام حسین اسلامی اعلام کرد: ساماندهی و ایجاد مراکز نیکوکاری در شهر و روستاها کار خوبی است که این امر باعث ساماندهی کار های خیر شده و زمینه توفیق خدمت در مسیر محرومین و مستضعفین فراهم شده است.
وی با اشاره به اینکه امدادگران علاوه بر کار در کمیته امداد در ستاد نمازجمعه شهرستان نیز فعال هستند، اظهار کرد: ارتباط تنگاتنگی میان کمیته امداد و دفتر امام جمعه در زمینه های مختلف کاری وجود دارد.

 

همچنین در این دیدار، مجتبی علی نژاد فرماندار مه ولات گفت: شهرستان ظرفیتهای بالقوه ای برای ایجاد شغل دارد که با اعطای تسهیلات این امر محقق میشود.

 

شایسته ذکر است: در این سفر یکروزه مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی علاوه بر دیدار با امدادگران اداره شهرستان، از یک طرح دانش بنیان با موضوع تولید آب خالص و اشپزخانه طرح اطعام مهدوی بازدید کرد و در مراسم تجلیل از 130 دختر و پسر نیازمند روزه اولی شرکت کرد.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید