امروز شنبه ,۱۱ تیر ۱۴۰۱
سه شنبه / ۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ / ۱۴:۲۵
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۸۸۵۲۵
گزارشگر : ۸۰
در طرح مفتاح الجنه انجام شد؛

تسهیل در روند درمان و تامین هزینه های دارویی دو بیمار نیازمند

تسهیل در روند درمان و تامین هزینه های دارویی دو بیمار نیازمند
(سه شنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۱) ۱۴:۲۵

در بازدید از دو خانواده تحت حمایت کمیته امداد، از سوی مدیر بیمه سلامت استان قزوین تسهیل در روند درمان و کمک به تامین هزینه های دارویی دو بیمار نیازمند، مساعدت شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مدیر بیمه سلامت استان قزوین در معیت مدیرکل کمیته امداد استان قزوین به دیدار دو مددجوی تحت حمایت رفتند که در کنار مشکلات مالی، هر دو از بیماری رنج می بردند.

مدیر بیمه سلامت استان قزوین در این دو دیدار که به صورت جداگانه و در منزل مددجویانبرگزار شد، بیان کرد: بیمه سلامت در مجموعه فعالیت های خود تلاش می کند تا خدمت رسانی را به شرایطی برساند تا بیمار در حوزه مالی دغدغه کمتری داشته باشد.

پیمان قجربیگی اضافه کرد: تاکنون اقدام های مختلفی صورت گرفته است ولی در جدیدترین اقدام مقرر  شده است تا 100 قلم داروی بیماری های خاص که بیماران به صورت مستمر به آن نیاز دارند به فهرست بیمه ای بازگردانده شود.

وی افزود: به نظر می رسد با این اقدام، تأمین مالی و تهیه این داروها و شرایط استفاده از داروها برای این دسته از بیماران  تسهیل شود.

در ادامه مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اظهارکرد: در بررسی های به عمل آمده از نیازمندی های خانواده های تحت حمایت، موضوع اشتغال و مسکن جزو مسائل اساسی پیش روی نیازمندان است ولی آنچه برخی از این خانواده ها را با چالش جدی مواجه کرده است، هزینه های درمانی است.

ناصر ظاهری عنوان کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) در راستای قرارداد با بیمه سلامت به مددجویان خدمات درمانی ارائه می کند ولی با توجه به بالا بودن هزینه بیماری های صعب العلاج و طول درمان در این بیماری ها، حمایت ها کفایت لازم را برای تأمین هزینه های درمانی ندارد.

وی خاطرنشان کرد: استفاده از ظرفیت خیران و نیکوکاران برای تأمین هزینه های دارویی و درمانی نیازمندان رویکردی است که به رفع کمبودها کمک کرده است و تلاش می کنیم با همکاری و هم افزایی، خدمات را در این حوزه افزایش دهیم.

در ادامه بازدیدهای مفتاح الجنه، با دو خانواده دیدار شد که در خانواده نخست مادر خانواده از بیماری روماتیسم رنج می برد به طوری که این بیماری منجر به مشکلات قلبی برای این بانوی سرپرست خانواده شده بود و در حال حاضر باید از داروی های خاص تا پایان عمر استفاده کند که برای تأمین این داروها از سوی مدیر بیمه سلامت مساعدت صورت گرفت.

در بازدید از خانواده دوم که مددجو از بیماری کلیه و دیالیز رنج بود، ضمن تأمین هزینه های دارویی این بیماری برای رفع مشکل نابروری این خانواده مساعدت بیمه سلامت در نظر گرفته شد.

گفتنی است در طرح مفتاح الجنه، افراد مختلف با حضور در منازل مددجویان از نزدیک در جریان خدمات دریافتی مددجویان قرار گرفته و برای رفع مشکلات آن هم افزایی و مساعدت می کنند.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید