امروز شنبه ,۱۱ تیر ۱۴۰۱
دوشنبه / ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ / ۱۲:۲۴
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۸۸۵۱۱
گزارشگر : ۸۰
طی سال 1400 صورت گرفت؛

پرداخت 11 میلیارد تومان زکات مستحبی در قزوین

پرداخت 11 میلیارد تومان زکات مستحبی در قزوین
(دوشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱) ۱۲:۲۴

رئیس اداره زکات کمیته امداد استان قزوین گفت: طی سال 1400 بیش از 11 میلیارد و 672 میلیون تومان زکات مستحبی در استان قزوین از سوی باغداران و کشاورزان به کمیته امداد پرداخت شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ حجت الاسلام باب اله شهسواری در نشست شبانه زکات که در مسجد حضرت ابوالفضل (ع) شهر ارداق برگزار شد، بیان کرد: زکات دستور و فرمان الهی است و همین اهمیت موجب شده تا در قرآن زکات در کنار نماز آورده شود.

وی ادامه داد: نماز ستون دین است و قرار گرفتن زکات در کنار نماز به این معنی است که اهمیت زکات اگر بیشتر از نماز نباشد کمتر هم نیست بنابراین باید برای انجام این فریضه الهی نیز بکوشیم.

رئیس اداره زکات کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: خوشبختانه هر ساله شاهد افزایش زکات و اِقبال عمومی به این فریضه هستیم به طوری که سال 1400 علیرغم پیش بینی 35 میلیارد تومانی، بیش از 36 میلیارد و 45 میلیون تومان زکات جمع آوری شده است.

وی افزود: از مجموع زکات جمع آوری شده، بیش از 11 میلیارد و 672 میلیون تومان زکات مستحبی، بیش از هشت میلیارد و 593 میلیون تومان زکات فطریه و بیش از سه میلیارد تومان هم کفاره ها بوده است.

حجت الاسلام شهسواری خاطرنشان کرد: از مجموع 36 میلیارد تومان زکات جمع آوری شده، بیش از 12 میلیارد و 713 میلیون تومان زکات واجب بوده که از این میزان بیش از هشت میلیارد و 803 میلیون تومان زکات گندم، بیش از دو میلیارد و 988 میلیون تومان زکات جو، بیش از 896 میلیون تومان زکات کشمش و بیش از 25 ملیون تومان زکات گوسفند بوده است.

وی در خصوص اهمیت زکات یادآورشد: زکات یکی از شاخصه هایی است که برای این زندگی سعادتمند طراحی شده است، توجه به این مفهوم از احکام اسلامی موجب می شود تا در رسیدن به زندگی شایسته موفق تر شویم.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید