امروز شنبه ,۱۱ تیر ۱۴۰۱
یکشنبه / ۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ / ۲۱:۳۴
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۸۸۵۰۴
گزارشگر : ۸۵

تنوع کار بالا در کمیته امداد، ارائه خدمت به نیازمندان بیشتر

تنوع کار بالا در کمیته امداد، ارائه خدمت به نیازمندان بیشتر
(یکشنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۱) ۲۱:۳۴

استاندار خراسان رضوی گفت: خدمات مختلف و متنوع در کمیته امداد باعث شده که به افراد زیادی از نیازمندان ارائه خدمت شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، یعقوبعلی نظری در دیدار با نخبگان و ایتام کمیته امداد اداره ۴ مشهد در اردوگاه ثامن الائمه(ع) افزود: این نهاد دارای شان ویژه ای است و مهم این است که برای افراد زمینه خدمت فراهم می شود.

استاندار خراسان رضوی، مشکل کشور در شرایط فعلی را اقتصادی و معیشتی خواند و تحریم‌های طولانی و سوءمدیریتها را دلیل آن دانست.

نظری به برنامه ریزی برای ایجاد 115 هزار فرصت شغلی‌ در امسال در خراسان رضوی اشاره داشت و اعلام کرد: با رونق تولید و اقدامات زیرساختی در بخش‌های مختلف این موضوع باید محقق شود.
وی ایجاد اشتغال را از مباحث مهم در استان دانست که برای ایجاد شغل باید در جریان اقتصادی کشور رونق باشد تا تولید، صادرات و واردات و در نتیجه اشتغال افزایش یابد.

نظری با بیان اینکه جامعه با جوشش از درون به استقلال و خودکفایی می‌رسد، افزود: امیدواریم در کشور ایجاد واحدهای تولیدی و اقتصادی رونق یابدو رفع موانع صورت گیرد ونتیجه آن اشتغال آفرینی باشد.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: با کاهش موانع تولید و ارتقای بنگاه‌های تولیدی اشتغال در حوزه‌های مختلف، راه برون رفت از بیکاری در کشور و به تبع آن در استان صورت می‌گیرد.

وی در خصوص تامین مسکن و اجرای طرح نهضت ملی مسکن گفت و اضافه کرد: سهم استان در چهار سال ۴۰۰ هزار باب مسکن است که در دو مرحله ساخته می شود که بخشی از پروژه ها شروع به کار کرده‌اند.

نظری افزود: انقلاب اسلامی دستاوردهای خوبی داشته که این دستاوردها باید برای نسل بعد از انقلاب تبیین شود.

همچنین در این دیدار مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی خاطرنشان کرد: کمیته امداد استان سال گذشته ۲۰ هزار فرصت شغلی با ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار از محل اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه در استان ایجاد کرده است.

رضا سلم آبادی ضمانتهای سختگیرانه را از مشکلات فراگیر در کشور برای اخذ تسهیلات اشتغالزایی بیان کرد و خواستار این مساله شد تا در کارگروه اشتغال استان به مدیران بانکی تاکید شود که همراهی لازم را داشته باشند.

وی، به اهدای ۵ هزار سری جهزیه در سال گذشته به مددجویان اشاره داشت و اظهار کرد: جهیزیه های اهدایی شامل ۵ قلم کالای اساسی که با هم افزایی سرانه هر جهیزیه۲۰ تا ۲۵میلیون تومان بود.
سلم‌آبادی به پرداخت وام تا سقف ۲۰ میلیون تومان به دانشجویان برای تهیه ابزار و لوازم مورد نیاز مانند لپتاپ در سال گذشته و همچنین امسال اشاره داشت‌.

شایسته ذکر است: استاندار خراسان رضوی روزه خود را در جمع ایتام و خانواده آنان افطار کرد.

لازم به یادآوری است : استاندار خراسان رضوی همچنین از 2 آشپزخانه طرح اطعام مهدوی در مجتمع فرهنگی تربیتی ثامن الائمه(ع) بازدید کرد.

انتهای پیام 

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید