امروز سه شنبه ,۱۴ تیر ۱۴۰۱
یکشنبه / ۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ / ۱۴:۳۹
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۸۸۴۹۴
گزارشگر : ۷۸
خبر خوش مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی برای جوانان جویای شغل؛

امسال وام های اشتغال به نیازمندان غیر تحت حمایت نیز پرداخت می شود

امسال وام های اشتغال به نیازمندان غیر تحت حمایت نیز پرداخت می شود
(یکشنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۱) ۱۴:۳۹

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی از برنامه جدید این نهاد در اعطای تسهیلات اشتغال به جوانان نیازمند غیر تحت حمایت (نیازمندان ۵ دهک پایین درآمدی که تحت پوشش نیستند) جویای شغل خبر داد

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، مجید الهی راد در دیدار با #رئیس_شورای_هماهنگی_تبلیغات_اسلامی استان با اشاره به برنامه های دولت در واگذاری بیش از نیمی از اشتغال کشور به کمیته امداد گفت: طی برنامه های صورت گرفته امسال کمیته امداد مسئولیت ایجاد بیش از نیمی از کل اشتغال کشور را برعهده دارد.
وی بیان کرد: طی برنامه های ابلاغی، کمیته امداد خراسان شمالی مسئولیت ایجاد حدود 12 هزار فرصت شغلی برای جوانان جویای کار را برعهده دارد.
وی گفت: میزان اعتبار اشتغال کمیته امداد  در سال گذشته 256 میلیارد تومان بود که امسال این رقم به بیش از 450 میلیارد تومان افزایش یافته است.
الهی راد در در ادامه درباره ساز و کار و چگونگی  پرداخت این تسهیلات افزود: 50 درصد این اعتبار برای مددجویان و 50 درصد دیگر نیز برای نیازمندان غیر تحت حمایت پیش بینی شده است.
وی اضافه کرد: این تسهیلات در قالب قرض الحسنه  با سود 4 درصد و تا سقف 200 میلیون تومان از طریق بانک های عامل استان به نیازمندان پرداخت می شود.
وی یاد آور شد: طی سال گذشته 4 هزار و 165 فرصت شغلی برای مددجویان و اقشار آسیب پذیر استان ایجاد شد.
 
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید