امروز شنبه ,۱۱ تیر ۱۴۰۱
یکشنبه / ۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ / ۱۱:۴۶
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۸۸۴۷۲
گزارشگر : ۸۰
رئیس شورای زکات استان قزوین:

کمک به نیازمندان با سربازی برای امام زمان برکت پیدا می کند

کمک به نیازمندان با سربازی برای امام زمان برکت پیدا می کند
(یکشنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۱) ۱۱:۴۶

رئیس شورای زکات استان قزوین و امام جمعه قزوین گفت: اگر امام جمعه ای کمک های مردمی را به دست نیازمندان برساند به وظیفه سربازخود عمل کرده است، استاندار و سایر مدیران هم اگر برای مردم کاری می کنند در همین راستا بوده است، بنابراین باید کاری کنیم که مردم اقدامات ما را نتیجه کار سربازان امام زمان (عج) بدانند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ آیت اله عبدالکریم عابدینی در نخستین جلسه شورای زکات استان که در دفتر امام جمعه قزوین برگزار شد، بیان کرد: امیدوارم همه کارهای ما به عنوان مسئول در نظام اسلامی، برگرفته از سیره امیرالمومنین (ع) باشد.

وی ادامه داد: مسئولین نظام اسلامی باید ید واحده باشند و دست به دست هم دهند و موانع انجام کار را بردارند، برای این منظور لازم است کارها را جدی بگیریم و از روزمرگی دوری کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین اضافه کرد: جلسات و مصوبات جلسات شورای زکات باید جدی تر از گذشته پیگیری شود و اعضای جلسه گزارش مستند اقدامات خود را در جلسه ارائه کنند.

وی افزود: زکوات و صدقات از امور حاکمیتی است؛ زکات هم از جنس اقامه است یعنی همانطور که باید نماز اقامه شود، حج را هم باید اقامه کنیم و زکات را هم باید برپا کنیم چراکه برپایی این احکام مهم است از همین رو در گذشته حتی به برخی از امامان ما اجازه نمی دادند حج شخصی شان را انجام دهند.

امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: کار کمیته امداد برای جمع آوری زکات، یک کار خیر نیست که بگویئم داریم کارمان را خیّرانه انجام می دهیم ، ما به عنوان کارگزاران نظام اسلامی در هر جایی که هستیم، سربازی هستیم که تکلیف خود را اداء می کند.

وی توضیح داد: واقع باید بگویئم در این نظام ، ما مسئولین، سربازان رهبر هستیم و همین امر برکت کار ما را نیز زیاد می کند.

آیت اله عابدینی گفت: اگر امام جمعه ای کمک های مردمی را به دست نیازمندان برساند به وظیفه سربازخود عمل کرده است، استاندار و سایر مدیران هم اگر برای مردم کاری می کنند در همین راستا بوده است، بنابراین باید کاری کنیم که مردم اقدامات ما را نتیجه کار سربازان امام زمان  (عج) بدانند.

رئیس شورای زکات استان قزوین با اشاره  به استفاده از روش های نوین برای پرداخت زکات یا سایر وجوهات تأکید کرد: باید زکات را طوری دریافت کنیم تا هر کسی که با هر روشی که می تواند و می خواهد، کمک کند.

وی یادآورشد: اگر به دستورات الهی عمل کنیم برکات آسمان و زمین به وفور در اختیار ماست این نشان می دهد که ما ایمان و تقوا را جدی نگرفته ایم، اگر ائمه جمعه و جماعات از زکات نگویند، و کسی که باید زکات بدهد، زکات نمی دهد همین امر مانع نزول برکات است.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید