امروز شنبه ,۱۱ تیر ۱۴۰۱
یکشنبه / ۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ / ۱۱:۴۲
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۸۸۴۷۱
گزارشگر : ۸۰
استاندار قزوین:

جمع آوری زکات وظیفه حاکمیت است

جمع آوری زکات وظیفه حاکمیت است
(یکشنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۱) ۱۱:۴۲

قائم مقام شورای زکات استان و استاندار قزوین گفت: موضوع جمع آوری زکات از جمله وظایف حاکمیت در نظام اسلامی است و ما به عنوان کارگزاران حکومت اسلامی نباید با این موضوع تعارفی برخورد کنیم .

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ محمدمهدی اعلایی در نخستین جلسه شورای زکات استان که در دفتر امام جمعه قزوین برگزار شد، بیان کرد: زکات یک دستور الهی است که همه بایدبه آن توجه داشته باشند.

وی ادامه داد: موضوع جمع آوری زکات از جمله وظایف حاکمیت در نظام اسلامی است و ما به عنوان کارگزاران حکومت اسلامی نباید با این موضوع تعارفی برخورد کنیم .

استاندار قزوین اضافه کرد: زکات بر کسانی که دارای مال مشمول زکات هستند، واجب است و از طرفی برای حاکمیت ستاندن زکات واجب است چرا که بر اساس آیاتا قرآن خدای متعال به پیامبر برای جمع آوری زکات دستور داده است .

وی افزود: متاسفانه مدتی زکات به عنوان مقوله جدی در دستور کار نبود و در سال های اخیر هم به صورت فرهنگ سازی و ایجاد پذیرش مورد توجه قرار گرفته است ، لذا ضرورت دارد با تمهید ظرفیت های قانونی مورد نیاز، به صورت جدی وارد این موضوع شویم.

اعلایی عنوان کرد: فعالان حوزه کشاورزی و دامپروری شامل معافیت های مالیاتی هستند که عمده زکات هم در این بخش وجود دارد و این به معنای این است که در این خصوص اِعمال حاکمیتی برای جمع آوری زکات ضروری است.

قائم مقام شورای زکات استان قزوین با اشاره به آیه 102 سوره توبه یادآورشد: تقدیر از زکات دهندگان یک ضرورت است و باید برای این موضوع برنامه ریزی لازم صورت پذیرد.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید