امروز سه شنبه ,۱۴ تیر ۱۴۰۱
یکشنبه / ۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ / ۱۱:۳۸
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۸۸۴۷۰
گزارشگر : ۸۰
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین:

برنامه ریزی برای ترویج و فرهنگ سازی زکات ضروری است

برنامه ریزی برای ترویج و فرهنگ سازی زکات ضروری است
(یکشنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۱) ۱۱:۳۸

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین گفت: ترویج و فرهنگ سازی زکات یک کار مهم است و باید برای آن برنامه ریزی داشته باشیم تا بتوانیم زکات را به دست نیازمندان واقعی برسانیم.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مهدی مدرسی قزوینی در نخستین جلسه شورای زکات استان که در دفتر امام جمعه قزوین برگزار شد، بیان کرد: ترویج و فرهنگ سازی زکات یک کار مهم است و باید برای آن برنامه ریزی داشته باشیم تا بتوانیم زکات را به دست نیازمندان واقعی برسانیم.

وی ادامه داد: از طرفی باید در زمینه شفاف سازی مصارف نیز تلاش کنیم چراکه کارهای زیادی در حوزه زکات انجام می شود و باید این فعالیت ها برای مردم گفته شود.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین اضافه کرد: انسجام بخشی موسسات خیریه یک امر مهم است که لازم است در این زمینه نیز اقدام شود تا فعالیت ها بیش از پیش به نقطه هدف برسد.

وی با اشاره به نزدیک بودن عید سعید فطر افزود: صدور مجوز برای جمع آوری زکات از سوی فرمانداری ها صورت می گیرد از این رو لازم است همه فعالان در این عرصه از آرم واحد شورای زکات استان استفاده کنند و پلمپ و فک پلمپ صندوق های جمع آوری نیز زیرنظر شورای زکات صورت گیرد.

در ادامه مدیر جهاد کشاورزی استان قزوین اظهارکرد: در بحث زکات اقدامات عمرانی و ایجادی در محل می تواند نقش موثری برای تشویق کشاورزان در ترویج زکات خواهد داشت .

رضا افلاطونی تصریح کرد: تلاش می کنیم برای انتخاب کشاورز نمونه از شاخص زکات نیز استفاده کنیم تا خود این اقدام مشوقی برای کشاورزان باشد.

در ادامه مدیرکل بهزیستی استان قزوین اظهارکرد: روزی حلال امر مهمی است و باید برای ترویج شاخصه های این فرهنگ تلاش کنیم و زکات یکی از شاخصه های روزی حلال است.

علی دهبایی پور گفت: زکات یک موضوع مردمی است و برای مردم خیلی مهم است که بدانند خروجی اش چیست، مردم باید اثرگذاری زکات را ببینند و بداند همین رقمی که به چشم نمی آید منشاء برکات زیادی خواهد بود.

در ادامه فرمانده سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین اظهارکرد: نتیجه زکات را باید مردم ببینند تا بیش از پیش تشویق شوند و در این عرصه وارد شوند.

رستمعلی رفیعی آتانی یادآورشد: سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین با دارا بودن ظرفیت عظیم 635 پایگاه بسیج و 75 حوزه مقاومت، آماده است در زمینه ترویج زکات اقدام کند ضمن اینکه هزار و 142 گروه جهادی هم داریم که آنها نیز می توانند در این زمینه به میدان بیایند.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید