امروز شنبه ,۱۱ تیر ۱۴۰۱
پنج شنبه / ۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ / ۱۰:۳۱
سرویس : زنجان
کد خبر : ۱۸۸۴۵۱
گزارشگر : ۸۷
نماینده ولی فقیه در جلسه شورای زکات استان زنجان عنوان کرد؛

زکات فطره باید صرفاً برای معیشت نیازمندان هزینه شود

زکات فطره باید صرفاً برای معیشت نیازمندان هزینه شود
(پنج شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۱) ۱۰:۳۱

زکات به عنوان یک فریضه واجب الهی از اهمیت بالایی برخوردار است و در این راستا باید مبلغین جهت تبلیغ و ترویج این فریضه مهم به صورت ویژه تلاش کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، آیت اله خاتمی نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه زنجان در اولین جلسه شورای زکات استان با قدردانی از اعضای شورای زکات استان با بیان اینک اولویت مصرف زکات فطره معیشت فقرا و نیازمندان است ادامه داد: زکات به عنوان یک فریضه واجب الهی از اهمیت بالایی برخوردار است و در این راستا باید مبلغین برای تبلیغ و ترویج این فریضه مهم به صورت ویژه تلاش کنند.

 وی با بیان اینکه طبق نظر اکثر مراجع عظام تقلید اولویت اول هزینه کرد زکات فطره معیشت نیازمندان است، تصریح کرد: با وجود نیازهای معیشتی فقرا ونیازمندان، هزینه کرد زکات درسایر امور به غیر از معیشت محرومان جایز نیست.

نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه زنجان با تقدیراز همکاری وتعامل بانک ها با کمیته امداد استان گفت: اقدام جالب وابتکاری کمیته امداد استان زنجان در واریز زکات فطره جمع آوری شده به حساب نیازمندان توسط بانک ها در روز عید سعید فطر، استان زنجان را الگویی برای این کار در کشور تبدیل کرده است.

آیت اله خاتمی به اهمیت تبلیغات به ویژه فریضه زکات از طریق برنامه های صدا وسیمای مرکز زنجان اشاره کردوافزود:اطلاع رسانی درست ازاقدامات و فعالیت ها در حوزه جمع آوری وهزینه کرد زکات موجب اعتماد افزایی بیشتربه کارکردهای شورای زکات شده وهمین امر زمینه افزایش مشارکت بیشتر  مردم در برنامه های اجرایی زکات می شود. انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید