امروز سه شنبه ,۱۴ تیر ۱۴۰۱
چهارشنبه / ۳۱ فروردین ۱۴۰۱ / ۱۱:۵۶
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۸۸۴۲۷
گزارشگر : ۸۰
در بازدید مفتاح الجنه صورت گرفت؛

تأمین هزینه های خوابگاه و تحصیل دو دانشجوی نخبه

تأمین هزینه های خوابگاه و تحصیل دو دانشجوی نخبه
(چهارشنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۱) ۱۱:۵۶

در بازدید رئیس دانشگاه پیام نور استان قزوین از دو خانواده تحت حمایت، کمک هزینه تحصیلی برای خرید لب تاپ و هزینه های معوق خوابگاه دانشجویان این دو خانواده تأمین شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ رئیس دانشگاه پیام نور به همراه مدیرکل کمیته امداد استان قزوین در قاللب طرح مفتاح الجنه با دو خانواده تحت حمایت دیدار کرد و از نزدیک در جریان وضعیت این دو خانواده قرار گرفت.

در این بازدید؛ خانواده اول دارای دو دختر نخبه بود که با دستور رئیس دانشگاه پیام نور مقرر رشد کار ثبت نام یکی از فرزندان نخبه این خانواده برای ادامه تحصیل در این دانشگاه تسهیل شود، همچنین مقرر شد پس از ثبت نام این فرزند مددجو در دانشگاه، خدمات کمک فرهنگی کمیته امداد امام (ره) اجرایی شود.

در بازدید از خانواده دوم؛ مشکل هزینه معوق خوابگاه یکی از فرزندان این خانواده که دانشجوی یکی از دانشگاه های مطرح در تهران است، بررسی و پرداخت آن از سوی مدیرکل کمیته امداد موافقت شد،همچنین مشکل دیگر این دانشجو نداشتن لب تاپ بود که برای تأمین این نیاز هم مساعدت لازم صورت گرفت.

در ادامه رئیس دانشگاه پیام نور استان قزوین بیان کرد: در این دیدار به خوبی شاهدیم که چه استعدادهایی در جامعه وجود دارد و اگر خدمت رسانی به محرومان نباشد، جامعه از وجود این استعدادها محروم می شود.

میثم اکبرزاده ادامه داد: دانشجویی که در رشته ریاضی فیزیک رتبه دو رقمی کسب کرده و در یکی از دانشگاه های تهران تحصیل می کند گواه مستندی است که خدمت به محرومان تنها نتیجه مادی ندارد بلکه این استعدادها در جامعه نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

وی تصریح کرد: از طرفی به خوبی می فهمیم که برای درس خواندن نیاز به امکانات آن چنانی ندارد و این همت و تلاش است که می تواند هر سد و مانعی را بشکند.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین نیز در این دیدارها گفت: شاید برخی خدمات کمیته امداد امام خمینی (ره) را در تأمین معیشت و سفره زندگی بدانند که این قسمت از کار این نهاد مهم و اساسی است ولی نباید از کار حیاتی خدمت به محرومان در زمینه علمی و فرهنگی غافل شد.

ناصر ظاهری عنوان کرد: فرزندان این جامعه آینده سازان کشور هستند و نباید اجازه دهیم فقر اقتصادی بستر فقر فرهنگی و علمی شود و جامعه از داشتن این نعمت های گران سنگ که آینده سازان کشور هستند، محروم شود.

وی یادآورشد: استعدادهای این کشور سرمایه های واقعی کشور هستند و باید تلاش کنیم تا با رفع دغدغه های اقتصادی، خانواده ها را به آرامش برسانیم تا فرصت های رشد علمی آنها از بین نرود.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید