امروز سه شنبه ,۱۴ تیر ۱۴۰۱
سه شنبه / ۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ / ۱۰:۰۰
سرویس : فارس
کد خبر : ۱۸۸۴۲۲
گزارشگر : ۲۷
رئیس جهاد دانشگاهی فارس تاکید کرد

استفاده از ظرفیت‌ اقتصاد فرهنگی برای مهار مهاجرت از روستا به شهر

استفاده از ظرفیت‌ اقتصاد فرهنگی برای مهار مهاجرت از روستا به شهر
(سه شنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۱) ۱۰:۰۰

رئیس جهاد دانشگاهی فارس در دیدار با مدیرکل کمیته امداد فارس، ضمن ابراز خرسندی از اقدامات انجام شده در این مجموعه طی سال‌های اخیر، بیان کرد: کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره) فعل توانستن را صرف کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد مظاهر بابایی، رئیس جهاد دانشگاهی فارس با اشاره به خدمات جهاددانشگاهی طی چهار دهه فعالیت، گفت: این نهاد انقلابی با رویکرد فرهنگی فعالیت خود را در سال ٥٩ به دستور امام(ره) آغاز کرد.
بابایی به فعالیت‌های بخش درمان در جهاددانشگاهی فارس اشاره کرد و گفت: بخش سرطان و ناباروری جنوب کشور در آینده‌ای نزدیک راه اندازی می شود.
او با اشاره به بخش آموزش و فعالیت‌های کارآفرینی افزود: سال گذشته جهاددانشگاهی به عنوان مجری، آموزش حدود سه هزار نفر در مشاغل خانگی و اتصال آنها به بازار را بر عهده گرفت.
رئیس جهاددانشگاهی فارس خاطر نشان کرد: نخستین پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی جهاد دانشگاهی در سال ۹۷ در تهران احداث شد و مجوز راه‌اندازی شعبه این پارک در شیراز نیز اخذ شد و در حال حاضر این پارک‌ بستر مناسبی برای افراد دارای ایده و استفاده از ظرفیت‌های اقتصاد در جامعه ایجاد کرده است.
او همچنین بیان کرد: از آنجا که استاندار محترم فارس دغدغه اشتغالزایی و حل مشکل آب در استان دارند، پیشنهاد کرده‌ایم که ظرفیت‌های اقتصاد فرهنگی را در راستای جلوگیری از مهاجرت به روستاها بکشانیم؛ چرا که ۷۰ نوع صنایع دستی مختص خود فارس داریم که اگر بتوانیم اینها را به جامعه هدف روستاها بکشانیم بخشی از مشکل مهاجرت رفع می‌شود.
رئیس جهاددانشگاهی فارس با اشاره به مشکلات موجود در حوزه فروش محصولات مشاغل خانگی علی‌رغم وجود پیشران‌های شناخته شده و بلاتکلیف بودن زیرساخت‌ها، پیشنهاداتی ارائه کرد.
انتهای پیام
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید