امروز شنبه ,۱۱ تیر ۱۴۰۱
سه شنبه / ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ / ۱۰:۲۵
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۸۸۳۸۰
گزارشگر : ۸۰
با مشارکت کانون پرورش فکری کودکان استان قزوین؛

جشن روزه اولی ها برگزار شد

جشن روزه اولی ها برگزار شد
(سه شنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۱) ۱۰:۲۵

با مشارکت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین، جشن روزه اولی ها با حضور جمعی از دختران روزه اولی برگزار شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در مراسم جشن روزه اولی دختران که در محل کانون و با مشارکت کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قزوین برگزار شد، بیان کرد: امروز گردهم آمده ایم تا جشن میهمانی جمعی از دختران تازه به سن تکلیف رسیده را برگزار کنیم.

سید علی موسوی ادامه داد: این جمع برای بزرگداشت ورود این عزیزان به جمع میهمانان درگاه الهی است ، در این برنامه تلاش می شود با زبان کودکان اهمیت ماه رمضان تبیین شود تا این عزیزان از هم اکنون با اهمیت این میهمانی عظیم آشنا شوند.

در ادامه مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: امام خمینی (ره) فرمود به دبستانی ها برسید که دانشگاه دیر است، این سخن یعنی اینکه باید کار تعلیم و پرورش و نیروسازی جامعه اسلامی از کودکی مورد توجه قرار گیرد.

ناصر ظاهری تصریح کرد: آینده کشور و جامعه در دست این کودکان است ما به عنوان مسئول در نظام اسلامی وظیفه داریم از این کودکان رهروان و اصحابی شایسته برای امام زمان (عج) تربیت کنیم و آغاز سن تکلیف بهترین فرصت برای این امر مهم است.

وی یادآورشد: کودکان اگرچه سن کمی دارند و شاید آنها را جدی نگیریم ولی در واقع مخاطب واقعی ما آنها هستند، آنها هستند که باید در جایگاه های مختلف بایستند و در پرتو احکام اسلامی زندگی شایسته ای داشته باشند.

در ادامه نمایشنامه ای توسط گروه نمایش کانون پرورش کودکان و نوجوانان استان قزوین برگزار شد و با اجرای مناجات و اذان توسط دانش آموزان حاضر، روزه اولی ها روزه خود را با دعا برای سلامتی امام زمان (عج) و سلامتی همه هموطنان افطار کردند.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید