امروز شنبه ,۱۱ تیر ۱۴۰۱
سه شنبه / ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ / ۰۸:۲۱
سرویس : کرمان
کد خبر : ۱۸۸۳۷۶
گزارشگر : ۸۲
با حضور مدیرکل کمیته امداد استان کرمان؛

همایش مبلغین زکات ۶ شهرستان استان کرمان در سیرجان برگزار شد

همایش مبلغین زکات ۶ شهرستان استان کرمان در سیرجان برگزار شد
(سه شنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۱) ۰۸:۲۱

همایش مبلغین زکات شش شهرستان استان کرمان با حضور مدیرکل کمیته امداد استان در شهرستان سیرجان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، یحیی صادقی؛ مدیرکل کمیته امداد استان کرمان در این همایش بابیان اینکه زکات یکی از واجبات دینی است که بخشی از مسئولیت این فریضه الهی بر عهده کمیته امداد است گفت: برگزاری این همایش‌ها در ماه مبارک رمضان به‌منظور تبیین فرهنگ زکات است.

وی در ادامه به شرایط سخت اقتصادی در جامعه اشاره و بیان کرد: متأسفانه خروجی این مشکلات به سمت کمیته امداد سرازیر می‌شود و بودجه‌ای که کمیته امداد برای بحث محرومیت‌زدایی و خدمات حمایتی دارد بودجه محدودی است و نیاز است خیران و مردم نیکوکار وارد عمل شوند.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان با اشاره به اینکه روحانیون خیلی می‌توانند در جامعه اثربخش باشند خطاب به روحانیون افزود: شما باید واقعیت‌های جامعه را تبیین کنید و مردم را آگاه سازید.

وی با اشاره به اینکه زکات در چند سال گذشته با تدابیر نماینده ولی‌فقیه در استان رشد خوبی داشته است گفت: بیش از 84 میلیارد تومان زکات در سال ۱۴۰۰ در استان جمع‌آوری‌شده است.

صادقی به هزینه کرد زکات در استان اشاره و تصریح کرد: یک ریال از زکات جمع‌آوری در هر منطقه یا شهرستان در منطقه و شهرستان دیگر هزینه نمی‌شود.

وی بابیان اینکه بیش از ۷۳ درصد زکات جمع‌آوری‌شده در استان خرج فقرا و محرومان می‌شود گفت: ما بر اساس نیت زکات دهنده عمل می‌کنیم.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان تأکید کرد: بدون شک برنامه‌ریزی در کار، ارتباط چهره به چهره با مردم، توضیح شفاف و واضح هزینه کرد زکات به مردم در رشد درآمد زکات اثرگذار خواهد بود.

صادقی گفت: اگر زکات واقعی در استان پرداخت شود بیش از ۷۰ درصد مشکل مسکن و معیشت مددجویان برطرف می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: از میزان زکاتی که در سال گذشته در استان جمع‌آوری‌شده حدود سه میلیارد و 400 میلیون تومان برای تأمین جهیزیه زوج‌های نیازمند، بیش از 500 میلیون تومان برای درمان بیماران نیازمند، بیش از 700 میلیون تومان برای تحصیل دانش آموزان و دانشجویان نیازمند، یک میلیارد و 700 میلیون تومان درزمینهٔ تعمیرات مسکن مددجویان و نیازمندان، بیش از 57 میلیارد تومان برای معیشت مددجویان و بیش از 7 میلیارد و 400 میلیون تومان برای پروژه‌های عام‌المنفعه هزینه شده است.

شایسته ذکر است؛ همایش مبلغین زکات شهرستان‌های سیرجان، بردسیر، شهربابک، ارزوئیه، بافت و رابر شب گذشته با حضور حجت‌الاسلام حقانی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان، حجت‌الاسلام حسینی امام‌جمعه سیرجان و جمعی از مؤدیان و مبلغان زکات به‌منظور ترویج و تبیین فرهنگ زکات در شهرستان سیرجان برگزار شد.

انتهای پیام

 
 
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید