امروز شنبه ,۱۱ تیر ۱۴۰۱
سه شنبه / ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ / ۰۸:۰۷
سرویس : مازندران
کد خبر : ۱۸۸۳۷۵
گزارشگر : ۱۰۵
معاون حمایت و سلامت امداد مازندران؛

حمایت از 540 نفر از کودکان زیر پنج سال سن تحت حمایت

حمایت از 540 نفر از کودکان زیر پنج سال سن تحت حمایت
(سه شنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۱) ۰۸:۰۷

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد مازندران گفت : 540 نفر از کودکان زیر پنج سال سن، بصورت هرماه از کمک هزینه ی خرید اقلام خوراکی در طرح پیشگیری از سوء تغذیه کودکان بهره مند می شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد ،سید موسی عمادی ترکامی ،معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان مازندران اظهار داشت : طرح ارتقاء سلامت و پیشگیری از سوء تغذیه کودکان نیازمند به منظور تامین حداقل نیازهای غذایی کودکان با همکاری وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و کمیته امداد اجرا می شود .

وی افزود : در مازندران نیزاین کمیته امداد با همکاری دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل و مراکز بهداشت شهرستانهای تابعه ، فرایند شناسایی، استحقاق سنجی ، تکمیل پرونده و ثبت اطلاعات و ارائه کمک هزینه ی خرید اقلام خوراکی به 540 نفر از کودکان تحت حمایت زیر پنج سال سن انجام شده است .

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد مازندران تصریح کرد:برای تمامی کودکان گروه هدف ، بن کارت خرید از سوی صندوق قرض الحسنه امداد ولایت صادر شده است و پس از شارژ هر مرحله ، والدین کودک با مراجعه به فروشگاههای طرف قرارداد نسبت به خرید اقلام خوراکی اقدام می کنند و در سال گذشته ۶۷۴میلیون و۳۰۰هزار تومان برای خرید اقلام خوراکی این کودکان تخصیص یافت.

وی ادامه داد : 1620نفر از مادران باردار و شیرده نیز بصورت ماهانه از کمک هزینه ی خرید اقلام خوراکی در طرح حمایت غذایی وارتقاء سلامت مادران بهره مند می شوند.

عمادی گفت: سال گذشته دو میلیارد و ۷۱میلیون و ۸۰۰هزار تومان برای خرید اقلام خوراکی مادران ذینفع تخصیص یافته است.

انتهای پیام/

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید