امروز سه شنبه ,۱۴ تیر ۱۴۰۱
دوشنبه / ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ / ۱۳:۰۱
سرویس : کهکیلویه و بویراحمد
کد خبر : ۱۸۸۳۶۵
گزارشگر : ۹۴

برگزاری جلسه کمیته امداد و جمعیت هلال احمر استان کهگیلویه و بویراحمد

برگزاری جلسه کمیته امداد و جمعیت هلال احمر استان کهگیلویه و بویراحمد
(دوشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۱) ۱۳:۰۱

جلسه مشترک کمیته امداد و جمعیت هلال احمر استان کهگیلویه و بویراحمد به منظور بررسی مفاد تفاهم نامه ما بین دو نهاد درخصوص طرح یاس برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، جلسه مشترک کمیته امداد و جمعیت هلال احمر استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور مدیرکل کمیته امداد و مدیرعامل جمعیت هلال احمر برگزار شد.
قباد مبشری، مدیر کل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد در این جلسه، ضمن تشکر از جمعیت هلال احمر استان جهت  اجرایی شدن تفاهم نامه کشوری طرح یاس، گفت: جمعیت هلال احمراستان طبق این تفاهم نامه منعقد شده با نام طرح یاس در نظر دارد خدمات مشترکی برای زنان و دختران سرپرست خانوار و همچنین مناطق آسیب پذیر نقاط مختلف استان ارائه دهد.
وی تعاملات بین ادارات و نهادهای دولتی و حمایتی را راهی برای ارائه خدمات بیشتر به اقشار آسیب پذیر جامعه دانست و بیان کرد: اجرای طرح یاس نیز نمونه ای از کارهای خداپسندانه و نیکوکارانه جمعیت هلال احمر برای اقشار آسیب پذیر و محروم جامعه محسوب می شود.
مبشری اظهار کرد: طرح ملی یاس (یاران آسیب ستیز) در قالب تفاهمنامه بین کمیته امداد و جمعیت هلال احمر به منظور جذب دختران زیرپوشش کمیته امداد و حضور آنان در فعالیت‌های بشردوستانه و داوطلبانه به اجرا درآمده است.
وی افزود: در اجرای این طرح مددجویان کمیته امداد از طریق جمعیت هلال احمر آموزش می‌بینند تا در حوادث و بحرانها، خود، خانواده و اعضای محله را از گزند آسیب‌های احتمالی حفظ کنند.
مبشری تصریح کرد: ارتقاء عزت نفس و پذیرش مسوولیت اجتماعی بین مخاطبان و توانمندسازی رفتاری، ارتباطی و فرهنگی مددجویان، حضور مخاطبان در عرصه‌ها و فعالیت‌های اجتماعی، ایجاد انگیزه در زمینه امداد و کمک‌های اولیه و آشنایی با حوادث و سوانح، ترویج خودامدادی و دگرامدادی از دیگر اهداف طرح یاس است.
امان الله جهان بین مدیرعامل جمعیت هلال احمراستان نیز در این جلسه گفت: جمعیت هلال احمر استان با تکیه بر شعار هر خانواده یک امدادگر علاوه بر آموزش کمک های اولیه و امداد و نجات محوریت سبک زندگی را نیز در حوزه جوانان ترویج خواهد داد که این آموزش ها به دو صورت حضوری و مجازی برگزار خواهدشد.
وی تصریح کرد: تمام هزینه های آموزش این دوره ها در قالب طرح یاس زیر نظر معاونت آموزش جمعیت هلال احمر استان به صورت رایگان و از ظرفیت مربیان استانی استفاده خواهد شد.
انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید