امروز دوشنبه ,۲ خرداد ۱۴۰۱
دوشنبه / ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ / ۱۷:۲۱
سرویس : مشارکت های مردمی
کد خبر : ۱۸۸۳۵۳
گزارشگر : ۴۸۷
به مناسبت هفته اکرام منتشر شد؛

خانم نیکوکار تهرانی حامی ۸۰ کودک روستاهای محروم لرستان شد

خانم نیکوکار تهرانی حامی ۸۰ کودک روستاهای محروم لرستان شد
(دوشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۱) ۱۷:۲۱

نیکوکار حامی ایتام پنج سال است که از 80 یتیم در روستاهای محروم استان لرستان حمایت می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، مژگان احمدی، نیکوکاری را با تحقیق در مورد طرح اکرام ایتام و محسنین کمیته امداد آغاز کرد، ماجرا از پنج سال قبل شروع شد و او تصمیم گرفت با اطمینان خاطر از کودکان یتیم در روستایی محروم در استان لرستان حمایت کند. او در ویژه برنامه جشن رمضان اظهار کرد: در سال ۹۵ یکی از همکارانم با مددکار کمیته امداد که برای ایتام لرستان به دنبال جذب حامی بود، آشنا شد و با استعلام از کمیته امداد استان لرستان، متوجه شدم موضوع درست است؛ خوشحال شدم و تصمیم گرفتم حامی چند کودک یتیم شوم.
 
وی با اشاره به اینکه خیرخواهی و فعالیت‌های نیکوکارانه و انفاق در خانواده آنها ریشه‌دار است، ادامه دارد، افزود: من افتخار می‌کنم که پدر بزرگ و مادر بزرگ و پدر و مادرم همگی خیر بودند، اما من به صورت منظم کار خیر انجام می‌دهم. من حسابدار یک شرکت هستم و مادر دو فرزند اما فرزندان یتیم را همانند فرزندان خودم دوست دارم.
 
احمدی که حامی ۸۰ کودک یتیم است، گفت‌: پنج سال قبل حامی پنج کودک یتیم شدم و هر سال حمایتم از ایتام بیشتر شد. به نظرم همه دوست دارند مفید باشند و بخشندگی در وجود همه‌ انسان‌ها وجود دارد. اینکه عده‌ای نیازمند باشند و انسان فقط به اهداف و موفقیت خودش فکر کند، خوب نیست.
 
وی افزود: از ابتدا حامی کودکان یتیم روستاهای محروم در لرستان شدم و در ادامه تعداد بیشتری از ایتام روستاهای محروم را بر عهده گرفتم. امیدوارم این کودکان هم خیرخواهی را ادامه دهند و روزی کمک به انسان‌ها مادی نباشد بلکه با محبت و لبخند و دوستی به همدیگر کمک کنیم و همه بی‌نیاز باشند. حالا از طریق نامه‌های بچه‌ها از حال و احوال آنها مطلع می‌شوم و برایم نقاشی می‌فرستند.
 
احمدی با اشاره به وجود مشاغل سخت در روستاهای لرستان خاطرنشان کرد: روستای ترحان منطقه صعب‌العبوری است و مردم روستا به شدت نیازمند هستند. سرپرستان خانوار در معرض حوادث توانایی تامین خانواده را ندارند. بیایید همدیگر را شاد کنیم زیرا افراد شاد برنده واقعی هستند. بچه‌ها با نامه از من تشکر می‌کنند و به من ابزار محبت می‌کنند.
 
حامی ایتام روستاهای لرستان عنوان کرد: یکی از ایتام نامه خود را به سردار شهید حاج قاسم سلیمانی تقدیم کرده بود و دیگری خبر قبولی‌اش در دانشگاه فرهنگیان را داده بود و دیگری در رشته دامپزشکی پذیرفته شده بود.
 
انتهای پیام
 
 
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید