امروز سه شنبه ,۱۴ تیر ۱۴۰۱
یکشنبه / ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ / ۱۵:۱۸
سرویس : ایلام
کد خبر : ۱۸۸۳۵۰
گزارشگر : ۱۰۰

افزایش دو برابری اعتبارات برای اشتغال نیازمندان ایلام/ فعالیتهای اشتغال آفرینی کمیته امداد ایلام 2 و نیم برابر می شود

افزایش دو برابری اعتبارات برای اشتغال نیازمندان ایلام/ فعالیتهای اشتغال آفرینی کمیته امداد ایلام  2 و نیم برابر می شود
(یکشنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۱) ۱۵:۱۸

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام از 2 و نیم بر ابر شدن اعتبارات اشتغال آفرینی این نهاد در سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، رضا طاهری در دیدار با مدیرکل و معاونین اداره کل فنی و حرفه ای استان ایلام بیان کرد: در حالی که سال گذشته تعداد شغل های ایجاد شده توسط این نهاد برای نیازمندان استان 6 هزار و 200 مورد بوده است امسال بر اساس تمهیدات در نظر گرفته شده میزان اعتبار در نظر گرفته شده برای این برنامه 2 و نیم برابر می شود.
وی افزود: از آنجایی که در راستای برنامه های توانمندسازی کمیته امداد، ایجاد اشتغال یکی از برنامه های اصلی است سال گذشته بر اساس آمارهای منتشر شده حدود 50 درصد مشاغل خرد و خانگی ایجاد شده در استان توسط کمیته امداد ایجاد شده اند.
طاهری تصریح کرد: از آنجایی که مهارت آموزی پیش زمینه ایجاد شغل است، امسال در کنار فعالیتهای  اشتغال زایی، برای حدود 6 هزار نیازمند جویای کار، ارائه آموزش های فنی و حرفه ای در نظر گرفته شده که در این زمینه نیازمند همکاری و همراهی اداره کل فنی و حرفه ای استان ایلام هستیم.
مدیرکل کمیته امداد استان تصریح کرد: از آنجایی که در زمینه اشتغال آفرینی امداد به دنبال مشاغل نوین،امروزی و دانش بنیان هست به این لحاظ انتظار داریم سازمان فنی و حرفه ای متناسب با اینگونه مشاغل در زمینه ارائه آموزش های فنی و مهارتی با کمیته امداد همکاری کند.
مدیرکل فنی و حرفه ای استان ایلام نیز در این نشست گفت: برنامه ما این است که در راستای ارائه آموزش های فنی و حرفه ای به مددجویان کمیته امداد و در قالب تفاهم نامه ، بیشتر از سالهای گذشته برنامه های آموزشی داشته باشیم.
سلیمانی افزود: برنامه های آموزشی این اداره کل به دو روش دولتی و  آموزشگاههای آزاد انجام می گیرد که در این زمینه در همه مناطق  و شهرستانهای استان برای ارائه آموزش های مهارتی به مددجویان کمیته امداد آماده هستیم.
وی ادامه داد: سال گذشته با همکاری کمیته امداد برای حدود 400 نفر  از مددجویان کمیته امداد دوره های آموزشی مهارت آموزی برگزار کردیم که امسال بر اساس تفاهم نامه ای که امضاء می شود این تعداد افزایش خواهد یافت.

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید