امروز سه شنبه ,۱۴ تیر ۱۴۰۱
یکشنبه / ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ / ۱۰:۱۲
سرویس : هرمزگان
کد خبر : ۱۸۸۳۳۹
گزارشگر : ۳۸
در شب میلاد امام حسن مجتبی(ع) محقق شد؛

تجلیل از خیرین ، نیکوکاران و حامیان ایتام استان هرمزگان

تجلیل از خیرین ،  نیکوکاران و حامیان ایتام  استان هرمزگان
(یکشنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۱) ۱۰:۱۲

در شب میلاد امام حسن مجتبی (ع)، آیین تجلیل از خیرین، نیکوکاران و حامیان ایتام استان هرمزگان با حضور نماینده ولی فقیه استان ، استاندار هرمزگان و سایر مسئولین استانی در بندرعباس برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد؛ جلیل تراهی،  مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) هرمزگان در حاشیه این آیین ضمن قدردانی از خیران و نیکوکاران، گفت: خیرین سرمایه اصلی و اساسی استان هرمزگان هستند و به نوعی با حمایت آن ها در واقع دل های بسیاری از خانواده های تحت حمایت این نهاد با طراوت و شاد شده و نسبت امید به زندگی آن ها افزایش یافته است.

تراهی افزود: هم اکنون ۱۷ هزار کودک هرمزگانی در قالب طرح های ایتام و فرزندان محسنین تحت حمایت کمیته امداد هستند که امیدواریم در طرح اکرام ایتام (۱۵تا ۲۱ ماه مبارک رمضان) از حمایت حامیان و خیران بهره مند شوند.

وی همچنین با قدردانی از حامیان ایتام اظهارداشت: در سال گذشته خیران و حامیان ایتام تحت حمایت کمیته امداد استان ۸۰۰ میلیارد ریال به ایتام و فرزندان معنوی خود کمک کردند.

مدیرکل کمیته امداد هرمزگان اظهارداشت: برای تامین مسکن نیازمندان روستایی هرمزگان نیز سال گذشته خیران و صنایع  و بنگاه های اقتصادی استان و مجموعه مشارکت های مردمی ۲۷۰ میلیارد ریال کمک کردند و مودیان زکات نیز در سال گذشته ۳۴ میلیارد ریال از محل جمع آوری زکات مجموعه کمیته امداد را همراهی کردند.

تراهی ادامه داد: مجموعه استان هرمزگان با هدایت های معنوی امام جمعه بندرعباس و مدیریت و درایت عالمانه و کارشناسانه استاندار هرمزگان دو اولویت اصلی آموزش و اشتغال را در سال‌جاری در دستورکار قرار داده است.

وی ادادمه داد: در زمینه (آموزش و اشتغال) کارگروه های تخصصی تشکیل شده و با استفاده از ظرفیت جامعه نخبگان هرمزگان و دانشگاه های هرمزگان و پیام نور در راستای ارتقای تحصیلی دانشجویان تحت حمایت کمیته امداد تلاش می شود.

در پایان این آیین همچنین از زحمات و تلاش های مهدی دوستی استاندار هرمزگان و حجت الاسلام و المسلمین امام جمعه بندرعباس در جذب حامی برای ایتام هرمزگانی و حمایت از فعالیت های کمیته امداد استان تجلیل شد.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید