امروز شنبه ,۱۱ تیر ۱۴۰۱
شنبه / ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ / ۱۳:۰۴
سرویس : ایلام
کد خبر : ۱۸۸۳۱۳
گزارشگر : ۱۰۰

دهلرانی ها یک میلیارد و هفتصد میلیون تومان زکات پرداخت کردند/هزینه کرد زکات در زمینه های عمرانی،درمانی ،ازدواج و تحصیل

دهلرانی ها یک میلیارد و هفتصد میلیون تومان زکات پرداخت کردند/هزینه کرد زکات در زمینه های عمرانی،درمانی ،ازدواج و تحصیل
(شنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۱) ۱۳:۰۴

رئیس کمیته امداد شهرستان دهلران گفت: از ابتدای امسال تا کنون بیش از یک میلیارد و هفتصد میلیون تومان زکات در این شهرستان جمع آوری شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، عبدالرضا باسره به حضور همه جانبه ی اعضای شورای زکات در جمع آوری زکات در سطح شهرستان اشاره کرد و گفت: لزوم توجه بخشداران و پای کار آوردن دهیاران هر روستا در بحث شناسایی کشاورزان و دامداران و همچنین  ارائه بسته های تشویقی میتواند نقش مهمی در جمع آوری زکات داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه اولویت هزینه کرد زکات جمع آوری شده، رفع نیازهای محرومان است، گفت: مردم میتوانند زکات مال خود را پس از جداسازی، در همان روستای خود در راستای کمک به فقرا یا کارهای عمومی روستا هزینه کنند یا به کمیته امداد و شورای زکات بدهند که این شورا هم مبلغ جمع آوری شده را برای رفع نیازهای مختلف مددجویان همان روستا هزینه میکند.
رییس کمیته امداد دهلران در ادامه بیان نکرد : در سال گذشته بالغ بر یک میلیارد و هفتصد میلیون تومان زکات جمع آوری شده در حوزه های کمک به امرازدواج ،درمان ،هزینه های تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان و ساخت مساجد روستایی هزینه گردیده است.
باسره با اشاره به برکات زکات در سطح جامعه، عنوان کرد: انجام این فریضه دینی سبب نهادینه شدن عدالت همه جانبه در سطح جامعه اسلامی می شود و اگر زکات در جامعه به خوبی پرداخت شود، در نتیجه افراد نیازمند نیز مورد توجه قرار می گیرند و این روند سبب برقراری عدالت اجتماعی در تمامی حوزه های جامعه می شود.
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید