امروز دوشنبه ,۲ خرداد ۱۴۰۱
سه شنبه / ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ / ۱۰:۰۳
سرویس : مشارکت های مردمی
کد خبر : ۱۸۸۲۸۳
گزارشگر : ۴۸۷

شکل‌گیری خانواده معنوی استان قم با همراهی بانوی نیکوکار و حامی ۵۰۰ کودک نیازمند

شکل‌گیری خانواده معنوی استان قم با همراهی بانوی نیکوکار و حامی ۵۰۰ کودک نیازمند
(سه شنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۱) ۱۰:۰۳

بانوی نیکوکار و حامی محسنین با حضور در برنامه «آدم‌های خوب شهر» چراغ شکل‌گیری خانواده معنوی ایتام استان قم را روشن کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، قرار است نخبگان و چهره‌های شناخته شده استان قم با نظارت کمیته امداد به خانواده معنوی ایتام بپیوندند.
 
محبوبه حسنیان، بانوی نیکوکار و حامی ایتام و محسنین است. او برای کمک به ایتام تلاش کرده تا نیازهای مختلف کودکان را ابتدا از طریق آموزش‌های مورد نیاز، رفع کند و سپس به کودکان منتقل کند و تا حد امکان کودکان را توانمند کند. دغدغه‌های او باعث شد تا حمایت ۵۰۰ کودک در طرح محسنین را بر عهده بگیرد و تا کمی از دغدغه تحصیل و مهارت‌های آنها را بکاهد. 
 
او که در طرح خانواده معنوی ایتام و محسنین استان قم مشارکت کرده است گفت: نخستین‌بار در سن ۱۸ سالگی عشق به فرزندان محروم ایران زمین را در مواجهه با کودکان معلول دریافتم و از همان سن برای کمک به کودکان اقدام کردم و همسرم همراهی کرد. کم‌ کم با مراکز نیکوکاری دیگری آشنا شدم و حامی چند کودک شدم و تا ۷ سال قبل که با خیریه قم و طرح اکرام ایتام و محسنین آشنا شدم و حامی آنها شدم.
 
وی ادامه داد: وارد فضای قم شدم و صداقتی که از بچه‌ها دریافت کردم و آزادی که اجازه دادند به این بچه‌ها نزدیک شوم و آنها را دعوت کنم و کارنامه‌های آنها را ببینم. ارتباط زیبایی بین من و بچه‌ها شکل گرفت و برایشان هدیه و سوغات می‌آوردم. البته ابتدا ۱۳ کودک بودند و کم کم تعداد کودکان بیشتری را بر عهده گرفتم و در ارتباط بیشتر، ساختن کاردستی و مهارت‌های مختلفی را به آنها آموختم و فرزندان من هم برای کمک به کودکان عشق دارند.
 
حامی ایتام و محسنین افزود: عشق و محبت درمان هر دردی است، اولین عنصری است که می‌تواند یک انسان را از زندگی روزمره بیرون بکشد.
 
حسنیان اظهار کرد: با دیدن نمرات کودکان متوجه میزان هوش و استعداد آنها شدم تا بتوانم بیشتر همراه آنها باشم و کمک‌شان کنم و آرزو دارم توفیق عشق به کودکان را خداوند به همه ایرانیان دهد تا همه ایتام به مقصود الهی برسند.
 
انتهای پیام
 
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید