امروز سه شنبه ,۱۴ تیر ۱۴۰۱
چهارشنبه / ۲۴ فروردین ۱۴۰۱ / ۱۷:۵۸
سرویس : مشارکت های مردمی
کد خبر : ۱۸۸۲۸۱
گزارشگر : ۴۸۷
یک فعال جهادی عنوان کرد:

ضرورت اعتماد به نهادهای حمایتی برای کمک به خانواده‌های نیازمند

ضرورت اعتماد به نهادهای حمایتی برای کمک به خانواده‌های نیازمند
(چهارشنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۱) ۱۷:۵۸

یک فعال جهادی با تاکید بر ضرورت اعتماد به نهادهای حمایتی برای کمک به خانواده‌های نیازمند، گفت: باید عدالت توزیعی در کمک به نیازمندان برقرار شود.

نسترن دانه‌کار نیکوکاری است که داستان جالبی دارد. وی با حضور در ویژه برنامه جشن رمضان به فعالیت‌های جهادی خودش با گروهی از بانوان در مناطق محروم تهران و شهرستان‌‌ها، اشاره کرد و گفت: عمده فعالیت ما در تهران، کرمانشاه، گرگان و اصفهان است. به صورت اردوی جهادی در مناطق کارها را با همراهی ساکنان شهرستان‌ها پیش می‌بریم.
 
وی که در گروه جهادی «حنیفا» فعال است در مورد انگیزه کارهای جهادی خود می‌گوید: پدر و مادرم در هر موقعیتی به کار خیر و نیک مبادرت داشتند و من در نقاشی مهارت داشتم. ابتدا برای آموزش نقاشی به صورت داوطلب برای کودکان فعالیت کردم و با یک اردوی جهادی سمت گیلان غرب رفتم و این سرآغاز آشنایی من با فعالیت‌های جهادی بود.
 
خانم دانه‌کار تاسیس گروه جهادی حنیفا را بلافاصله پس از بازگشت از اولین تجربه حضورش در اردوی جهادی عنوان کرد و افزود: تجربه دورانی که معلم نقاشی بودم باعث شد تا با مناطق محروم آشنا شوم و همکاری با جهادگران باعث شد تا با راه اندازی گروه جهادی امکان کمک‌های مفیدتر به هموطنان در مناطق کم برخوردار را داشته باشم.
 
وی شناسایی افراد و تحقیق راجع به وضعیت زندگی و نیازهای خانواده‌ها در مناطق محروم را بخشی از کارهای گروه جهادی حنیفا معرفی کرد و گفت: به طور درست نیازهای ساکنان کوره‌های آجرپزی را بررسی کردیم و در آنجا اتاق گرفتیم و به کودکان در امور فرهنگی آموزش‌هایی ارائه دادیم. کتابخانه دایر کردیم و با حضور در منطقه متوجه شدیم که ۸۰ درصد افراد در کوره‌های آجرپزی نیازمند نیستند.
 
خانم دانه‌کار خاطرنشان کرد: ما شاهد بودیم که تعداد زیادی از مردم و خیران ارزاق برای کمک به خانواده‌های نیازمند می‌آوردند در حالی که به دلیل تعداد زیاد کمک‌ها خانواده‌ها مبادرت به فروش بسته‌های ارزاق به نصف قیمت می‌کردند.
 
وی با تاکید بر ضرورت اعتماد به نهادهای حمایتی برای در اختیار گذاشتن کمک‌ها، خاطرنشان کرد: کمک‌های بدون حساب مردم باعث شد تا اهالی درآمدهای بالایی از فروش بسته‌های ارزاق داشته باشند و دیگر حتی کوره‌ها خاموش شده و کار نمی‌کنند.
 
مسئول گروه جهادی بانوان حنیفا تصریح کرد: حالا در سه منطقه از چهار منطقه اکثر کوره‌ها خاموش شده اما در منطقه دیگری از کوره‌های آجرپزی نیازمندان واقعی را شناسایی کردیم و آنها از تلاش برای تحصیل فرزندانشان به شدت استقبال می‌کنند، کودکانی هستند که ۱۲ سال سن دارند و تا به حال مدرسه نرفتند. تلاش می‌کنیم عقب ماندگی تحصیلی آنها جبران کنیم و با آموزش و پرورش هماهنگی انجام دهیم تا بتوانند در مدرسه هم همراه با همسالان و در مقطع درست شرکت کنند.
 
وی در پایان گفت: به دلیل اینکه فضای کوره‌ها محدود است برای کودکان آنها کانکس آوردیم تا جبران عقب‌ماندگی تحصیلی آنها را داشته باشیم و تلاش می‌کنیم مشکل مدرسه و مدرک تحصیلی آنها را رفع کنیم و برای آنها نشاط و تفریح هم فراهم می‌کنیم. البته آنها که در سن نوجوانی هستند کار هم می‌کنند و مهارت‌هایی را می‌آموزند و برای بهداشت و سلامت آنها هم برنامه‌های حمایتی در کنار برنامه‌های علمی و آموزشی اجرا می‌کنیم.
 
انتهای پیام
 
 
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید