امروز شنبه ,۱۱ تیر ۱۴۰۱
شنبه / ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ / ۱۲:۵۷
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۸۸۱۹۲
گزارشگر : ۴۴

حضور 170 دانش‌آموز سیستان‌وبلوچستانی در اعتکاف علمی

حضور 170 دانش‌آموز سیستان‌وبلوچستانی در اعتکاف علمی
(شنبه ۲۰ فروردین ۱۴۰۱) ۱۲:۵۷

معاون فرهنگی و آموزش کمیته امداد امام خمینی(ره) سیستان‌وبلوچستان گفت: در اعتکاف علمی که نوروز امسال برگزار شد، 170 دانش‌آموز پایه 12 سیستان‌وبلوچستانی حضور یافتند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، مجیدرضا دهمرده، معاون فرهنگی و آموزش کمیته امداد امام خمینی(ره) سیستان‌وبلوچستان گفت: در اعتکاف علمی که نوروز امسال در دو نقطه استان برگزار شد، 170 دانش‌آموز پایه 12 سیستان‌وبلوچستانی حضور یافتند.

وی بیان کرد: برگزاری اعتکاف علمی در ایام نوروز، از جمله اقدامات کمیته امداد در راستای هدایت و حمایت علمی و تحصیلی دانش آموزان مستعد و نخبه تحت حمایت، با رویکرد توسعه و تحقق عدالت آموزشی و ایجاد فرصت‌های برابر برای تمامی مخاطبین گروه هدف در سراسر استان بوده است.

معاون فرهنگی و آموزش کمیته امداد استان افزود: این اردوی جهادی و اعتکاف علمی در ایام نوروز امسال، در دو منطقه زابل و ایرانشهر برگزار شد و طی یک دوره ۱۳ روزه، محتواهای کاربردی، آزمون‌های دوره‌ای و مشاوره‌های تحصیلی و انگیزشی نظام‌مند اجرایی و در انتها هم آزمون‌های شبیه سازی کنکور برگزار شد.

وی با اشاره به برخی از افتخارات کمیته امداد استان در سال گذشته، اظهار کرد: کسب مقام نخست کشور در تعداد پذیرفته شدگان در دانشگاه فرهنگیان (۱۸۶ نفر)، مقام نخست کشور در قبولی در مدارس سمپاد (۲۲۵ نفر) و مقام نخست کشور در کمیت قبول‌شدگان در دانشگاه‌های برتر کشور (۴۴۵ نفر) از افتخارات کمیته امداد استان در سال گذشته است.

دهمرده افزود: در حوزه آسیب‌های اجتماعی نیز با طراحی و ایجاد کلینیک مشاوره اختصاصی امداد با نام راه زندگی، اصول تریاژ خدمات مشاوره به عنوان اصلی راهبردی و با هدف بهبود سبک زندگی و ارتقای سلامت روانی و اجتماعی خانواده با رویکرد اسلامی و مبتنی بر پروتکل‌های حرفه‌ای و تخصصی در حال اقدام هستیم.

معاون فرهنگی و آموزش کمیته امداد استان بیان کرد: همچنین مشاوره‌های تحصیلی، ازدواج، اشتغال و مداخلات تخصصی با بهره‌مندی از ظرفیت‌های برجسته استانی چه بصورت حضوری و چه مجازی و وبیناری در حال انجام است.

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید