امروز سه شنبه ,۱۴ تیر ۱۴۰۱
شنبه / ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ / ۱۱:۳۲
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۸۸۱۸۴
گزارشگر : ۹۲
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل خبر داد:

توزیع سبدکالا و غذای گرم در ماه مبارک رمضان در قالب طرح «اطعام مهدوی»

توزیع سبدکالا و غذای گرم در ماه مبارک رمضان در قالب طرح «اطعام مهدوی»
(شنبه ۲۰ فروردین ۱۴۰۱) ۱۱:۳۲

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: در ماه مبارک رمضان با یاری خیران و نیکوکاران، سبدکالا و غذای گرم در بین خانوار تحت حمایت و سایر اقشار آسیب‌پذیر استان در قالب طرح «اطعام مهدوی» توزیع خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، حسین دشتی با اشاره به اینکه در قالب طرح «اطعام مهدوی» غذای گرم و سبدکالا در بین مددجویان تحت حمایت و سایر افراد نیازمند توزیع می‌شود، گفت: تمهیدات لازم در نظر گرفته شده تا با یاری خیران، حامیان، مراکز نیکوکاری، موسسات خیریه و دستگاه‌های اجرایی همسو بتوانیم از خانوار نیازمند استان در طول ماه مبارک رمضان دستگیری کنیم.
وی با اعلام اینکه 30 آشپزخانه «اطعام مهدوی» در سطح استان دایر شده است، بیان کرد: تلاش داریم از طریق کمک‌های مردمی 137 هزار پرس غذای گرم و 41 هزار سبدکالا را در بین مددجویان تحت حمایت در طول ماه رمضان توزیع کنیم.
دشتی با بیان اینکه نیکوکاران در سال گذشته بیش از 10 میلیارد و 700 میلیون تومان به صورت نقدی و غیرنقدی به طرح «اطعام مهدوی» کمک کرده بودند، افزود: امیدواریم در سال‌جاری بتوانیم بیش از پیش یاریگر محرومان جامعه در تامین نیازهای اساسی باشیم.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه در قالب طرح «اطعام مهدوی» برنامه‌های مهمی را به منظور رفع نیازهای اساسی فقرا و محرومان مد نظر قرار داده‌ایم، گفت: بر اساس پروتکل‌های بهداشتی و در حضور کارشناسان بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی در استان، سبدکالا و غذای گرم تهیه و به دست مددجویان و نیازمندان خواهد ‌رسید.
وی با اشاره به اینکه طرح «اطعام مهدوی» همزمان با سراسر کشور در حال برگزاری است، اعلام کرد: برنامه‌ریزی‌های مناسبی انجام شده تا بتوانیم در بین مددجویان، سالمندان و به خصوص نیازمندان ساکن در مناطق محروم غذای گرم و سبدکالا توزیع کنیم.
دشتی با بیان اینکه با بهره‌گیری از کمک‌های خیران و همچنین سایر منابع کمیته امداد تلاش داریم در ماه مبارک رمضان حداقل یک بسته معیشتی در میان خانوارهای تحت حمایت و افراد بی‌بضاعت شناسایی شده توزیع کنیم، گفت: ماه مبارک رمضان بهترین و مناسب‌ترین فرصت برای دستگیری از اقشار آسیب‌پذیر است که باید همه آحاد مختلف برای رفع مشکلات نیازمندان گام در این امر مهم بگذارند.
وی در ادامه سخنان خود با اشاره به طرح اکرام ایتام و محسنین، بیان کرد: استان اردبیل جزو استان‌های پیشرو در اجرای این طرح است که حامیان با تمام وجود برای رفع نیازهای اساسی کودکان و نوجوانان تحت حمایت در تلاش هستند.
دشتی با بیان اینکه1843 فرزند یتیم و 5276 فرزند محسنین تحت حمایت این نهاد قرار دارند، افزود: بیش از 19 هزار حامی با کمک‌‌های خود می‌کوشند نیازهای اساسی فرزندان خانوار تحت حمایت را برطرف کرده و آینده‌ای درخشان را برای آنها رقم بزنند.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه درصدد هستیم در ماه مبارک رمضان از طریق حامی‌یابی سرانه دریافتی ایتام و محسنین را افزایش دهیم، گفت: برای جذب 3000 حامی جدید برنامه‌ریزی شده است تا شاهد فردایی بهتر برای کودکان و نوجوانان تحت حمایت باشیم.
وی با اعلام اینکه ماه نزول قرآن، فرصت مغتنمی برای یاری‌رسانی به ایتام است، افزود: خیران می‌توانند از طریق ارسال عدد یک(1) به سامانه 3000333345 و یا سایت ekram.emdad.ir به جمع حامیان طرح اکرام ایتام و محسنین استان اردبیل بپیوندند.
دشتی با اعلام اینکه نیکوکاران با استفاده از کد آنی‌پرداخت #045*8877* می‌توانند در طرح «اطعام مهدوی» مشارکت کنند، افزود: مردم خیر از طریق شماره کارت 6037997950030552 نزد بانک ملی به نام کمیته امداد استان اردبیل نیز می‌توانند کمک‌های خود را در اختیار فقرا و محرومان جامعه قرار دهند.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل دستگاه‌های خودپرداز بانکی را از دیگر روش‌های غیرحضوری برای مشارکت در طرح «اطعام مهدوی» عنوان کرد و گفت: خیران با مراجعه به وب‌سایت emdad.ir نیز می‌توانند به سادگی کمک‌های خود را در اختیار خانوار تحت حمایت و دیگر افراد نیازمند جامعه قرار دهند.
انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید