امروز دوشنبه ,۲ خرداد ۱۴۰۱
جمعه / ۱۹ فروردین ۱۴۰۱ / ۱۶:۲۱
سرویس : اشتغال
کد خبر : ۱۸۸۱۶۶
گزارشگر : ۴۸۷

بانوی کارآفرین با ۱۷ مدرک مهارتی مربی اشتغال زندانیان نیازمند شد

بانوی کارآفرین با ۱۷ مدرک مهارتی مربی اشتغال زندانیان نیازمند شد
(جمعه ۱۹ فروردین ۱۴۰۱) ۱۶:۲۱

بانوی کارآفرین پس از ۱۰ سال تحمل زندان به دلیل مسائل مالی، موفق شد ۱۷ مدرک فنی و حرفه‌ای بگیرد و حالا برای خانواده زندانیان نیازمند حرفه‌آموزی و اشتغال ایجاد می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، یک بانوی کارآفرین فرصت حرفه‌آموزی و اشتغال را برای خود و خانواده زندانیان نیازمند فراهم کرده است و این در حالی است که خودش به دلیل ضمانت فردی دیگر ۱۰ سال محکومیت زندان داشته است.
 
وی که ۱۷ مدرک فنی و حرفه‌ای پس از گذراندن دوره‌های آموزشی در زندان اخذ کرده، حالا مربی اشتغال برای خانواده افراد نیازمند است.
 
او با حضور در ویژه برنامه جشن رمضان از شبکه پنج سیما ماجرای خود را شرح داد.
 
این بانوی کارآفرین در مورد ۱۰ سال تحمل زندان گفت: در مدتی که در زندان بودم هیچ امیدی نداشتم که از آنجا خارج شوم و در تمام این مدت هیچ ملاقاتی نداشتم. پسرم وقتی به زندان افتادم ۹ ساله بود و حالا یک جوان ۱۹ ساله شده است.
 
وی افزود: لطف خداوند شامل حال من شد و در شرایطی که هیچ امیدی به نجات نداشتم، پس از ۱۰ سال تحمل زندان مسئولان زندان و خیران به کمک من آمدند و با تقسیط بدهی شرایط کار و خروج من را از زندان فراهم کردند و بخش حمایت زندان کمک‌های بزرگی به من کردند از آوردن چرخ خیاطی شخصی منزل خودشان تا فراهم کردن چرخ خیاطی صنعتی برای چرم‌دوزی که بتوانم هر ماه بیش از هشت میلیون قسط بدهی خودم را بپردازم.
 
این بانوی کارآفرین همچنین بیان کرد: نیکوکار بزرگواری هم منزلی برای من تهیه کرد و بیش از ۲ میلیون اجاره منزلم را تامین می‌کنم و برای پرداخت قسط و اجاره منزل سخت تلاش می‌کنم. به دلیل تجربه‌ای که در این ۱۰ سال داشتم و مهارت‌های شغلی بسیاری آموختم همچنین کتاب‌خوان برتر شدم و حافظ کل قرآن و حالا مهارت‌های خودم در خیاطی و چرم‌دوزی را با هماهنگی مسئولان حمایت زندان در اختیار خانواده‌های زندانیان نیازمند قرار دادم و در محل حمایت از زندانیان شهرستان فردیس چهل کارآموز را پذیرفتم تا صاحب حرفه و شغل شده و مشکلات معیشتی خودشان را رفع کنند.
 
این بانوی سرپرست خانوار ادامه داد: وقتی از زندان خارج شدم تصمیم گرفتم همه کمک‌هایی که مسئولان زندان و نیکوکاران در حق من داشتند را برای خانواده زندانیان که نیاز به حمایت دارند، داشته باشم و هم اکنون خانواده زندانیان نیازمند که حرفه‌آموزی می‌کنند برای فروش محصولات خود به کمک و تسهیلاتی احتیاج دارند. هستند خانواده‌هایی که مرد خانواده در زندان است و همسرش در منزل با چند فرزند دچار تنگدستی و مشکل در معیشت است.
 
انتهای پیام
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید