امروز دوشنبه ,۲ خرداد ۱۴۰۱
دوشنبه / ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ / ۱۵:۳۰
سرویس : حمایت
کد خبر : ۱۸۸۱۱۷
گزارشگر : ۴۸۷

ضیافت افطار رئیس جمهور در کنار ایتام تحت حمایت کمیته امداد و بهزیستی

ضیافت افطار رئیس جمهور در کنار ایتام تحت حمایت کمیته امداد و بهزیستی
(دوشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۱) ۱۵:۳۰

رئیس‌جمهور در نخستین روز از ماه مبارک رمضان، با حضور در جمع ایتام تحت حمایت کمیته امداد و سازمان بهزیستی، روزه خود را در کنار آینده‌سازان ایران اسلامی افطار کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی یکشنبه شب با حضور در مجموعه شیرخوارگاه و خانه نوباوگان شبیر در فضایی گرم و صمیمی روزه نخستین روز از ماه مبارک رمضان را همراه و در کنار ایتام افطار کرد.
 
رئیس جمهور پس از اقامه نماز مغرب و عشاء، سر سفره افطار کنار جمعی از کودکان و نوجوانان نشست و ضمن گفتگوی صمیمانه با ایشان، روزه خود را افطار کرد.
 
رئیسی در این مراسم با تبریک فرا رسیدن بهار قرآن و گرامیداشت تقارن آن با بهار طبیعت، ایتام را فرزندان ایران اسلامی و آینده‌سازان کشور خواند و به آنان توصیه کرد با همت و جدیت در تحصیل علم و فراگیری مهارت، خود را برای نقش‌آفرینی مسئولانه و مثمر ثمر برای آینده ایران اسلامی آماده کنند.
 
رئیس‌جمهور با بیان اینکه لازمه رشد و موفقیت داشتن پشتکار و کسب علم و مهارت است، افزود: بسیاری از انسان‌های نامدار در محرومیت و گرفتاری به موفقیت‌های چشمگیر دست یافته‌اند و این نشانه‌ای است برای همه ما که بدانیم هیچ گاه نباید از درگاه خداوند متعال ناامید شویم و هرگز دست از تلاش و کوشش نکشیم.
 
وی با مرور فضیلت‌ها و جایگاه الهی ماه مبارک رمضان، خاطرنشان کرد: باید قدر تمام لحظات ماه رمضان را بدانیم و بی‌تردید اگر انسان با خداوند ارتباط قلبی برقرار کند، خداوند نیز در سختی‌ها دستگیر آن خواهد بود.
 
رئیس‌جمهور عدالت‌گستری و حمایت از محرومان را جزو ویژگی‌های هویتی دولت مردمی خواند و گفت: بر همین اساس و مبانی دین اسلام، حمایت از کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست را از مهم‌ترین وظایف خود می‌دانیم و باید این کودکان دوشادوش سایر کودکان این مرز و بوم، از تمام شرایط لازم رشد فردی و اجتماعی برخوردار باشند.
 
رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به ایتام حاضر در ضیافت افطاری، گفت: شما همگی فرزندان این کشور هستید و همه ما مسئولان خدمتگزار شما و سایر اقشار ملت شریف ایران هستیم. از خداوند متعال می‌خواهم قدر این فرصت را خوب بدانیم و بتوانیم آن چنان که شایسته ملت شریف ایران است، خدمتگزاری کنیم.
 
رئیسی افزود: شما جوانان و نوجوانان عزیز باید از فرصت جوانی خود استفاده کنید، تا همزمان با رشد جسمی و تحصیل دانش، به تزکیه نفس و خودسازی هم بپردازید تا علاوه بر اینکه انسان مفیدی برای جامعه می‌شوید، در پیشگاه خداوند متعال نیز فردی ارزشمند و کامل باشید.
 
انتهای پیام
 
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید