امروز سه شنبه ,۱۴ تیر ۱۴۰۱
پنج شنبه / ۱۱ فروردین ۱۴۰۱ / ۰۷:۳۸
سرویس : خراسان جنوبی
کد خبر : ۱۸۸۰۵۵
گزارشگر : ۷۹
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس:

توجه به اقشار مستضعف تضمین کننده پایداری نظام است

توجه به اقشار مستضعف تضمین کننده پایداری نظام است
(پنج شنبه ۱۱ فروردین ۱۴۰۱) ۰۷:۳۸

خسروی ، نماینده مردم بیرجند،درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در دیدار با مدیر کل کمیته امداد اظهار کرد: در نظام جمهوری اسلامی ایران مهم ترین رکن مردم هستند و در این بین توجه به مردم به خصوص اقشار مستضعف تضمین کننده پایداری نظام است.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، خسروی، نماینده مردم بیرجند،درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که با توجه به شرایط اقتصادی مراجعات به کمیته امداد افزایش یافته است ادامه داد: روز به روز شرایط سخت تر می شود و ۳۰۰ هزار ارباب رجوع به این سازمان هم تامل برانگیز است.
وی در ادامه رویکرد خودکفایی افراد تحت پوشش را مهم ترین اصل بیان کرد و افزود: بر اساس گزارش ارائه شده اقدامات بسیار خوبی در این راستا صورت پذیرفته اما نیاز است که تمرکز بیشتری انجام شود تا با توجه به محدودیت منابع از این طریق بتوانید آمار افراد تحت پوشش را کاهش دهید.
وی فرهنگ سازی و آگاه سازی جامعه برای استفاده از خدمات کمیته امداد را ضروری دانست و افزود: باید این خدمات در اختیار نیازمندان واقعی قرار گیرد و این طور نباشد که با اطلاعات نادرست افرادی که نیاز مند نیستند تحت پوشش قرار گیرند.
خسروی برگزاری جلسات هم افزایی و کاری بین بنیاد برکت، بهزیستی و کمیته امداد را ضروری بیان کرد و اظهار داشت : باید این سازمان ها در کنار هم همدیگر را کامل کنند و از موازی کاری جلوگیری شود.
نماینده مردم بیرجند،درمیان و خوسف در مجلس خطاب به مسئولان کمیته امداد استان نیز گفت: نماینده مجلس آمادگی کامل برای طرح مشکلات و پیگیری درخواست های آن ها را در دولت و مجلس دارد.
توزیع ۲۴۸ سری جهیزیه
محمد عرب، مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی هم در این دیدار گزارشی ار فعالیت های انجام شده این سازمان در حوزه انتخابی بیرجند،درمیان و خوسف داد و گفت: در سال گذشته در راستای ازدواج آسان مددجویان تحت پوشش ۲۴۸ سری جهیزیه در این حوزه توزیع شده است و تا نیمه شعبان هیچ زوج پشت صف جهیزیه نداشتیم.
به گفته وی بر اساس نیاز سنجی انجام شده ۴۷۸۳ قلم لوازم گرمایشی و سرمایشی هم بین خانواده های نیازمند توزیع شده است.
عرب با اشاره به مراجعه ۳۰۰ هزار نفری به مراکز امداد در استان افزود : ۵۲ درصد این مراجعان مربوط به حوزه انتخابی بیرجند، درمیان و خوسف بوده است.
به گفته وی متاسفانه در خراسان جنوبی آمار بیماران خاص و صعب العلاج بالا و ۴ هزار نفر است که حدود ۲ هزار نفر در حوزه انتخابی بیرجند، درمیان و خوسف هستند که راستای کمک به آن ها با هماهنگی با بهداشت ودرمان کارت های زرد رنگی برای آن ها در نظر گرفته شده که خدمات درمانی رایگان به آن ها داده شود و امداد هزینه های درمانی آن ها را متقبل شده است.
مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی با اشاره به این که ۷۰ درصد مستاجران تحت پوشش در حوزه انتخابی بیرجند،درمیان و خوسف هستند افزود: از ۵ هزار واحد مسکونی محرومان بیش از ۳۰ درصد در این حوزه ساخته می شود که تعداد زیادی تحویل داده شده است.
عرب ادامه داد: خرداد ماه امسال ۳۸۶ واحد مسکونی محرومان ر بیرجند واگذار خواهد شد که تا حدودی در آمارها تاثیر خواهد گذاشت اما با توجه به مهاجرت پذیری بالای بیرجند دوباره شرایط،تکرار خواهد شد.
وی با اشاره به رویکرد الکترونیکی کردن خدمات امداد افزود: ۱۴۷ مرکز نیکوکاری در استان راه اندازی شده است که ۵۸ درصد در حوزه انتخابی بیرجند، درمیان و خوسف است.
به گفته وی در راستای اشتغال پایدار و خودکفایی هم در کل استان ۵۱۴۶ فرصت شغلی ایجاد شده است که ۳۶ درصد این فرصت ها معادل ۱۷۶۵ فرصت شغلی در حوزه انتخابی بیرجند،درمیان و خوسف بوده است.
مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی فعالیت های فرهنگی و آموزشی در راستای توانمند سازی افراد تحت پوشش را هم در لیست مهم ترین فعالیت های امداد گنجاند و اظهار داشت: آموزش های مورد نیاز در سه سطح به افراد داده می شود تا آن ها بتوانند با استفاده از این آموزش ها بتوانند از چرخه امداد خارج شوند.
وی هم چنین به توزیع ۲۳۷ دستگاه تبلت بین دانش آموزان نیازمند در حوزه انتخابی بیرجند ،درمیان و خوسف اشاره کرد و افزود: در راستای بهره مندی دانش آموزان از فضای مجازی به دنبال شیوع کرونا و مجازی شدن آموزش ها بوده است.

انتهای پیام

کمیته امداد خراسان جنوبی
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید