امروز شنبه ,۱۱ تیر ۱۴۰۱
چهارشنبه / ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ / ۱۰:۵۶
سرویس : خراسان جنوبی
کد خبر : ۱۸۸۰۵۴
گزارشگر : ۷۹
با حضور رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور؛

عملیات اجرایی ساخت ۱۰۰ واحد مسکونی در شهرستان زیرکوه آغاز شد

عملیات اجرایی ساخت ۱۰۰ واحد مسکونی در شهرستان زیرکوه آغاز شد
(چهارشنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۱) ۱۰:۵۶

عملیات اجرایی ساخت ۱۰۰ واحد مسکونی ویژه مددجویان کمیته امداد با حضور رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور، سردار قاسمی فرمانده سپاه انصارالرضای استان، سلمان اسحاقی نماینده مردم شهرستان‌های قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی و عرب مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) در روستای مرزی بارنجگان شهرستان زیرکوه آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد،  سردار محمد زهرایی ، رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور در مراسم آغاز عملیات اجرایی طرح مسکن محرومین در روستای بارنجگان شهرستان زیرکوه اظهار کرد: طی تفاهم نامه ای فی مابین کمیته امداد، بنیاد مستضعفان و بسیج سازندگی مقرر شده است تا ۴۰ هزار واحد مسکونی برای مددجویان طی مدت ۲ سال در روستاها و شهرهای کوچک احداث شود.
رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور با اشاره به آغاز عملیات اجرایی ۱۰ هزار مسکن محرومین در استان های مختلف، گفت: امروز هم به نمایندگی از فاز اول ساخت مسکن محرومین کمیته امداد در خراسان جنوبی، عملیات اجرایی ۱۰۰ واحد مسکونی در روستای بارنجگان شهرستان زیرکوه آغاز شد.
وی بیان کرد: ما اولویت خود در محرومیت زدایی را بر این گذاشته ایم که مسئله مردم را به درستی شناسایی و توسط خود مردم حل کنیم که یکی از این موضوعات مسکن محرومین است که به ماندگاری مردم در روستاها و مهاجرت معکوس و امیدآفرینی کمک می کند.
رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور همچنین در بازدید از گروه جهادی دانشجویی رهروان ولایت اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند جهاد فقط با سلاح نیست و اکنون ابعاد مختلفی دارد و اخیراً هم بحث جهاد تبیین را مطرح کردند.
وی با بیان اینکه حضور جهادگر مصداق بارز «کُونُوا دُعَاةَ النَّاسِ بِغَیْرِ أَلْسِنَتِکُمْ» است، افزود: هجرت یک مولفه جهاد است و کاری که اکنون جهادگران با هجرت به مناطق محروم انجام می دهند.
سردار زهرایی بیان کرد: گروه جهادی وقتی به منطقه ای می روند یعنی وحدت فرماندهی، کار تیمی و سعه صدر را تمرین کرده است.
رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور با اشاره به اینکه بخشی از جهاد را رویارویی و فائق آمدن بر مشکلات و کمبود امکانات دانست و در ادامه گفت: جهادگران باید همیشه مشق خودسازی را در خود نهادینه  و با ثبات قدم داشته باشند.فرمانده سپاه انصارالرضای استان در این مراسم گفت: اگر همه باهم باشیم و دست به دست هم دهیم بسیاری از کار‌های عقب مانده را خواهیم توانست انجام دهیم همانطور که شهدا و رزمندگان انجام دادند.
سردار قاسمی افزود:کشور ما مشکلات زیادی خصوصا در حوزه‌های اقتصادی دارد و همه این مشکلات میراث طاغوت است باید در همه بخش‌ها خصوصا بخش اقتصادی تلاش کنیم.
وی گفت:تولید باید دانش بنیان اشتغال آفرین باشد تا جوانان حداقل امکانات زندگی را داشته باشند.
سردار قاسمی افزود:در موضوع حمایت از محرومان هم در کنار بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) هستیم و هرکجا بحث محرومیت باشد ما هم درکنار مردم خواهیم بود.
وی گفت:لازم است برای جوانان خصوصا در مناطق مرزی، اشتغال پایدار ایجاد شود تا جوانان در مناطق مرزی بمانند.
فرمانده سپاه انصارالرضای استان گفت:جهاد فرهنگی بر همه جهاد‌ها ارجحیت دارد و دشمن فهمیده است فقط از راه فرهنگی می‌تواند به ما ضربه زند و جهاد تبیین امروز تکلیف همه ماست و مسئولین ما باید در این راه جلودار باشند.

 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان در این مراسم گفت: برای ساخت هر یک از این واحدهای مسکونی مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان توسط بنیاد مسکن و مبلغ ۱۱۶ میلیون تومان به صورت بلاعوض توسط کمیته امداد پرداخت شده است.
عرب افزود: مدت زمان اجرا و تحویل این پروژه یکسال پیش بینی شده است.

انتهای پیام

کمیته امداد خراسان جنوبی
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید