امروز شنبه ,۱۱ تیر ۱۴۰۱
دوشنبه / ۲۳ اسفند ۱۴۰۰ / ۰۹:۵۸
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۸۷۸۸۶
گزارشگر : ۸۰
معاون کمیته امداد استان قزوین اعلام کرد؛

میانگین صدقه قزوینی ها 703 تومان/ جمع آوری بیش از 9 میلیارد تومان صدقه در قزوین

میانگین صدقه قزوینی ها 703 تومان/ جمع آوری بیش از 9 میلیارد تومان صدقه در قزوین
(دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۴۰۰) ۰۹:۵۸

معاون مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین گفت: طی 11 ماهه سال جاری مردم قزوین بیش از 9 میلیارد و 895 میلیون تومان صدقه پرداخت کرده اند که میانگین 11 ماهه برای هر نفر 703 تومان است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ فرزاد فرهادی بیان کرد: یکی از کمک های مستمر مردم پرداخت صدقه است که برای این منظور 123 هزار و 615 صندوق صدقات در نقاط مختلف استان اعم از خانه ها، محل های کسب و کار و ... نصب شده است.

وی ادامه داد: طی 11 ماهه سال جاری مردم قزوین بیش از 9 میلیارد و 895 میلیون تومان صدقه پرداخت کرده اند که میانگین 11 ماهه برای هر نفر 703 تومان است.

معاون مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: میانگین 11 ماهه صدقه پرداخت شده هر نفر در این مدت بیش از هفت هزار تومان بوده یعنی به طور متوسط هر قزوینی هر روز بیش از 23 تومان صدقه پرداخت کرده است.

وی عنوان کرد: بررسی صدقه پرداخت شده نشان می دهد که بیشترین میزان پرداخت صدقه به ترتیب در قزوین، البرز و تاکستان بوده است ولی در بررسی آمار جمعیت و صدقه پرداختی بوئین زهرا با میانگین ماهانه هشت هزار و 925 تومان در صدر ایستاده، رامند و الموت شرقی نیز به ترتیب با میانگین ماهانه هشت هزار و 648 و هشت هزار و 715 تومان در جایگاه های بعدی قرار دارند.

فرهادی خاطرنشان کرد: در حال حاضر سیاست کمیته امداد امام خمینی (ره) افزایش تعداد صندوق های صدقه نیست، بلکه بخشی از این صندوق ها نگهداری می شود و افزایش صندوق صدقات به صورت مجازی در دستور کار است تا پرداخت صدقه برای افراد مختلف در بستری سهل تر میسّر شود.

وی گفت: یکی از راه های پرداخت صدقه استفاده از کد "کیوآر" است که در این روش افراد کد مربوطه را دریافت می کنند و با استفاده از نرم افزار بارکدخوان قادر به پرداخت صدقه یا کمک های دیگر خواهند بود.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین تصریح کرد: یکی دیگر از راه های پرداخت صدقه و سایر کمک های مردمی استفاده از کد مهربانی #028*8877* است که به صورت شبانه روزی در اختیار عموم مردم نیکوکار است و برای دسترسی به آن نیازی به اینترنت نیست.

وی توضیح داد: مردم نیکوکار می توانند از طریق کد مهربانی، صدقه روزانه را برای خود فعال کنند که در این صورت صدقه روزانه از حساب آنها کسر می شود البته این خدمت هرگاه که بخواهند، تنها با ارسال واژه خاموش، قطع خواهد شد.

فرهادی عنوان کرد: امکان کمک های نیکوکاری در شبکه بانکی از طریق دستگاه های خوپرداز نیز فراهم است از این رو هر یک از همشهریان عزیز می توانند از بسترهای مختلف برای پرداخت کمک های خود از جمله صدقه اقدام کنند.

وی تصریح کرد: در روش پرداخت صدقه در صندوق های صدقات، جمع آوری پول های واریزی زمان می برد ولی در روش های الکترونیک، صدقه و کمک های پرداختی به سرعت در حساب ها وارد شده و به همان نسبت به سرعت نیز برای نیازمندان هزینه می شود.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین یادآورشد: همه کمک های مردمی در هر منطقه تنها برای نیازمندان همان منطقه صرف می شود در نتیجه ریالی از کمک های مردمی برای نیازمندان خارج از استان هزینه نمی شود از این رو کد مهربانی *8877* با کد 082# تعریف شده است تا کمک های برای نیازمندان قزوین هزینه شود.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید