امروز شنبه ,۱۱ تیر ۱۴۰۱
سه شنبه / ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ / ۱۵:۰۵
سرویس : اصفهان
کد خبر : ۱۸۷۷۶۴
گزارشگر : ۷۷

با توزیع 1300 سری جهیزیه بین نوعروسان اصفهانی؛ هیچ متقاضی دریافت جهیزیه در نوبت نخواهیم داشت

با توزیع 1300 سری جهیزیه بین نوعروسان اصفهانی؛ هیچ متقاضی دریافت جهیزیه در نوبت نخواهیم داشت
(سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۴۰۰) ۱۵:۰۵

در آخرین مرحله توزیع جهیزیه بین مددجویان کمیته امداد استان اصفهان، 1300 سری جهیزیه بین نوعروسان و هزار تبلت بین دانش آموزان نیازمند توزیع شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، مراسم توزیع 1300 سری جهیزیه بین نوعروسان تحت پوشش و هزار دستگاه تبلت بین دانش آموزان نیازمند با حضور استاندار اصفهان و مقامات استان، همچنین خیران و نیکوکاران برگزار شد.
دکتر مرتضوی استاندار اصفهان با حضور در این مراسم و تبریک اعیاد شعبانیه، اظهار داشت: اتفاقات خیر در اصفهان به صورت دوره ای در حال انجام است و در این ایام پایان سال نیز، خیران با محوریت کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان دور هم جمع شده و عزیزانی که در پشت نوبت دریافت جهیزیه بودند را پشتیبانی و با تهیه 1300 سری جهیزیه راهی خانه بخت کردند.
استاندار اصفهان با اشاره به توزیع هزار تبلت بین دانش آموزان تحت پوشش این نهاد، ادامه داد: در این ایام فرخنده برگزاری این مراسم ها، انعکاس کار بزرگی از امورات خیر است که نه تنها به تاسی از مشی زندگی بزرگان دین به ترویج فرهنگ انفاق کمک می کند بلکه در مسیر همراهی نیکوکاران برای ادامه تحصیل فرزندان و حمایت از جوانان برای تشکیل خانواده نیز نقش موثری دارد.
دکتر مرتضوی با اشاره به تشکیل قرارگاه محرومیت زدایی در استانداری اصفهان، افزود: با برنامه ریزی و شروع به کار این قرارگاه پایگاهی ویژه و ساختار خوبی در حوزه های مختلف اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و معیشت، در استان خواهیم داشت تا بتواند به هم افزایی امور خیر توسط خیریه ها و نیکوکاران بیافزاید و هم ظرفیت های جدیدی در مسیر کمک رسانی به نیازمندان خلق کند. 
کریم زارع مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اصفهان نیز با اشاره به اهمیت موضوع ازدواج جوانان، اظهار داشت: یکی از رسالت های اصلی این نهاد در بین 120 سرفصل خدمتی، ایجاد زمینه های لازم و تسهیل گری امور برای تحقق پیوندهای پایدار و موفق در مسیر تقویت و تعالی ارزشی نهاد خانواده و عمل به تاکیدات دین مبین اسلام و سنت حسنه رسول اکرم(ص) است.
وی با تاکید به اینکه توزیع 1300 سری جهیزیه، آخرین مرحله در سال 1400، خواهد بود، افزود: امروز با توزیع این تعداد سری جهیزیه شامل 5 قلم کالای اساسی(یخچال فریزر، اجاق گاز، ماشین لباسشویی، جاروبرقی و تلویزیون) با اعتباری بالغ بر 60 میلیارد تومان، امسال 2900 نوعروس تحت حمایت راهی خانه بخت شده و هیچ متقاضی در لیست نوبت دریافت جهیزیه تا پایان سال نخواهیم داشت.  
مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان با بیان اینکه ارائه خدمات بلاعوض به زوجین جوان برای تامین حداقل های لازم شروع یک زندگی مشترک از برنامه های هر سال این نهاد است، ادامه داد: علاوه بر توزیع جهیزیه، 600 داماد تحت پوشش نیز با دریافت کمک هزینه ازدواج، زندگی مشترک خود را آغاز کردند و به طور کلی امسال 3500 نوعروس و داماد با کمک های خیران، شروع زندگی مشترک خود را جشن گرفتند.
انتهای پیام/
 
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید