امروز شنبه ,۱۱ تیر ۱۴۰۱
یکشنبه / ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ / ۱۰:۲۴
سرویس : آذربایجان شرقی
کد خبر : ۱۸۷۶۸۵
گزارشگر : ۷۶
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی مطرح کرد:

نهادینه کردن فرهنگ کار در جامعه با سیاست اشتغالزایی کمیته امداد

نهادینه کردن فرهنگ کار در جامعه با سیاست اشتغالزایی کمیته امداد
(یکشنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۰) ۱۰:۲۴

بمناسبت سالروز تاسیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شورای مدیران استان اذربایجان شرقی با نماینده ولی فقیه در استان دیدار کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم در دیدار شورای مدیران کمیته امداد استان گفت: تاسیس کمیته امداد امام(ره) در اسفند 57 و قبل از تثبیت جمهوری اسلامی، نشان از آرمان انقلاب در کمک به مستضعفین است.

وی با بیان اینکه کمیته امداد تنها نهادی است که نام امام خمینی(ره) زینت بخش آن است، افزود: این انقلاب را پابرهنگان و طبقات پایین جامعه استقرار و حفظ کرده اند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به افزایش تنوع نیازمندی ها در سطح جامعه گفت: ابعاد فقر گسترده تر شده و نیازهای اساسی افراد جامعه تغییر کرده است. مثلا در گذشته تبلت و رایانه نیاز اساسی خانوار نبود اما امروز برای تحصیل فرزندان الزامی است.

وی ضمن تاکید بر نهادینه کردن فرهنگ کار و اقتصاد اسلامی گفت: کار کردن در جامعه نباید زشت تلقی شود و سیاست کمیته امداد برای اشتغالزایی ارزشمند است.

امام جمعه تبریز اصلی ترین رسالت کمیته امداد را اشتغالزایی عنوان کرده و گفت: در کنار این موضوع، به تامین مسکن و هزینه های درمانی نیازمندان نیز باید توجه شود.

وی ضمن تقدیر از خدمات محرومیت زدایی کمیته امداد آذربایجان شرقی بیان داشت: این نهاد انقلابی در دوره کرونا و اهدای بسته های معیشتی عملکرد درخشانی داشت.

پیش از سخنان نماینده ولی فقیه در استان، غلامعلی ملامهدی مدیرکل کمیته امداد آذربایجان شرقی به ارایه گزارش عملکرد این نهاد در سالجاری پرداخت.

وی تاکید کرد: رسالت اصلی کمیته امداد توانمندسازی مددجویان تحت حمایت است.

انتهای پیام/

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید