امروز سه شنبه ,۱۴ تیر ۱۴۰۱
شنبه / ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ / ۱۴:۰۵
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۸۷۶۴۸
گزارشگر : ۹۲
استاندار اردبیل خبر داد:

واگذاری 363 واحد مسکونی به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل

واگذاری 363 واحد مسکونی به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل
(شنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۰) ۱۴:۰۵

استاندار اردبیل گفت: همزمان با سالروز تاسیس کمیته امداد، 363 واحد مسکن مددجویی به خانوار تحت حمایت کمیته امداد واگذار شد تا آنها در آستانه سال جدید در منازل نوساز خود ساکن شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، سیدحامد عاملی با حضور در کمیته امداد استان اردبیل ضمن شرکت در ویژه برنامه‌ای که به مناسبت سالروز تاسیس کمیته امداد همزمان با سراسر کشور به صورت ویدئوکنفرانس و با حضور آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور، سید مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد و سایر مسئولان کشوری برگزار شد، گفت: 363 خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان که فاقد منزل مناسب بودند، همزمان با اعیاد شعبانیه و به خصوص سالروز تاسیس کمیته امداد صاحبخانه شده‌اند.
وی با اشاره به اینکه کمک به توانمندی و اشتغال‌زایی برای اقشار آسیب‌پذیر از جمله مهم‌ترین اهداف کمیته امداد است، بیان کرد: جای بسیار تقدیر و تشکر دارد که با یاری امدادگران این نهاد 810 خانواده به استقلال اقتصادی دست یافته و به خودکفایی رسیده‌اند.
عاملی با بیان اینکه در راستای توانمندسازی و به خودکفایی رسانیدن خانواده‌های تحت حمایت اقدامات بسیار ارزنده‌ای توسط کمیته امداد استان صورت گرفته است، افزود: با اهتمام هر چه بیشتر خواهیم توانست مسیر توانمندی مددجویان و سایر مستضعفان جامعه را هموارتر کنیم.
استاندار اردبیل ضمن قدردانی از یکایک مددکاران کمیته امداد استان اردبیل، گفت: مددکاران در ارتقای شاخص‌های معیشتی و رفع نیازهای ضروری خانوار تحت حمایت نقش ارزنده‌ای دارند که این امر موجب اشتغال‌زایی و کارآفرینی مددجویان خواهد شد.
وی در ادامه سخنان خود به حمایت کمیته امداد استان ار 12 هزار دانش‌آموز نیازمند اشاره کرد و افزود: یاری‌رسانی به دانش‌آموزان بی‌بضاعت امری ضروری است که باید همواره مدنظر قرار گیرد تا این آینده‌سازان در بهترین شرایط به تحصیل خود بپردازند.
در ادامه این جلسه، حسین دشتی، مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه 42 هزار خانوار در قالب بیش از 80 هزار نفر تحت حمایت این نهاد قرار دارند، گفت: از حمایت‌های ویژه استاندار اردبیل، مسئولان دستگاه‌های اجرایی، خیران و مردم نیکوکار استان کمال قدردانی داریم که در سایه این همکاری‌ها توانسته‌ایم بخش قابل توجهی از نیازهای محرومان را برطرف کنیم.
وی با بیان اینکه زدودن چهره فقر و محرومیت از مناطق کمتر توسعه یافته، نیازمند همکاری گسترده‌تر دستگاه‌های اجرایی است، افزود: کمیته امداد از طریق بازدید و بررسی مسائل روستاها و مناطق محروم، برنامه‌های مختلفی را برای رفع مشکلات و نیازمندی‌های مردم این مناطق در نظر دارد که برای انجام دقیق این اقدامات خواستار همکاری هر چه بیشتر دستگاه‌های متولی با این نهاد هستیم.
انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید