امروز سه شنبه ,۱۴ تیر ۱۴۰۱
چهارشنبه / ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ / ۱۵:۱۳
سرویس : چهارمحال بختیاری
کد خبر : ۱۸۷۵۶۶
گزارشگر : ۸۹
مدیرکل کمیته امداد استان:

زمینه اشتغال 3800 مددجوی چهارمحال و بختیاری فراهم شد

زمینه اشتغال 3800 مددجوی چهارمحال و بختیاری فراهم شد
(چهارشنبه ۱۱ اسفند ۱۴۰۰) ۱۵:۱۳

مدیرکل کمیته امداد استان چهارمحال و بختیاری گفت: در 11 ماهه نخست امسال زمینه اشتغال 3800 مددجوی استان در حوزه اشتغال خُرد و مشاغل خانگی فراهم شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، جاسم محمدی فارسانی در نشست با خبرنگاران با تأکید بر ایجاد زمینه اشتغال خانواده‌های غیر تحت حمایت بیان کرد: در سال آینده، یک میلیون شغل توسط دولت برای مردم کشور ایجاد می‌شود که از این مجموع 500 هزار شغل به کمیته امداد واگذار شده است.

وی بابیان اینکه این تعداد شغل برای خانواده‌های 5 دهک پایین ایجاد می‌شود افزود: با اجرای این طرح تسهیلات اشتغال به خانواده‌های غیر تحت حمایت نیز پرداخت می‌شود و همچنین زمینه آموزش و مهارت‌آموزی آن‌ها نیز فراهم خواهد شد.

محمدی در ادامه بابیان اینکه بیش از 100 فرزند یتیم و محسنین در استان فاقد حامی مالی هستند گفت: 16 هزار و 738 حامی از 5 هزار و 106 فرزند یتیم و محسنین حمایت می‌کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان با اشاره به اجرای طرح رایگان شدن اشتراک بهای برق، گاز و آب مصرفی مددجویان خاطرنشان کرد: تاکنون کد اشتراک 16 هزار و 404 مددجو برای شرکت آب، 18 هزار و 802 مددجو برای شرکت برق و 17 هزار و 859 مددجو برای شرکت گاز ارسال شده است.

وی با اشاره به روش پرداخت صدقه با استفاده از کد QR گفت: این امکان در ۱۵۰ مرکز نیکوکاری استان در دسترس قرار گرفته که افراد می‌توانند با استفاده از این روش از محل هزینه‌کرد صدقه پرداختی خود اطلاع پیدا کنند.

محمدی با اشاره به ارائه خدمت مسکن به خانواده‌های تحت حمایت بیان کرد: اولویت احداث مسکن با خانواده‌های پرجمعیت است، اما امسال باتوجه به شرایط اضطراری مجوز احداث مسکن برای ۶ خانواده تک نفره در چهارمحال و بختیاری از سوی مرکز اخذ شد.

مدیرکل کمیته امداد استان ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون 332 واحد مسکن مددجویی در شهرها و روستاهای استان احداث و 673 واحد مسکن نیز به صورت جزئی و کلی تعمیر شده‌اند.

وی با اشاره به حمایت کمیته امداد  استان از ۱۵ هزار دانش‌آموز و دانشجو نیازمند اضافه کرد: اجازه نخواهیم داد هیچ دانش‌آموزی به دلیل نداشتن تجهیزات مورد نیاز آموزش مجازی شامل تبلت، لپ‌تاپ و تلفن همراه هوشمند از تحصیل باز بماند که با همین اساس، امسال ۱۵۰۰ دستگاه تبلت با مشارکت خیران، مؤسسات خیریه و مردم نیکوکار استان خریداری و در اختیار این دانش‌آموزان و دانشجویان فاقد هرگونه تجهیزیات الکترونیکی قرار گرفت.

محمدی در ادامه خاطرنشان کرد: امسال در راستای ایجاد زمینه آسایش مددجویان، ۸۷۵۹ عدد کولر آبی، آبگرمکن دیواری و بخاری گازی میان مددجویان تحت پوشش کمیته امداد استان توزیع شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان تصریح کرد: همچنین ۱۱۴۸ سری جهیزیه برای نوعروسان نیازمند تحت حمایت تهیه و اهدا شده است که تا پایان سال نیز ۳۹۰ سری جهیزیه دیگر میان نوعروسان توزیع می‌شود.

انتهای پیام  

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید