امروز شنبه ,۱۱ تیر ۱۴۰۱
یکشنبه / ۸ اسفند ۱۴۰۰ / ۰۹:۳۰
سرویس : گلستان
کد خبر : ۱۸۷۵۰۶
گزارشگر : ۸۸
مدیرکل کمیته امداداستان گلستان:

خدمت‌رسانی ورسیدگی به محرومان بارویکردتوانمندسازی ازاهداف کمیته امداداست

خدمت‌رسانی ورسیدگی به محرومان بارویکردتوانمندسازی ازاهداف کمیته امداداست
(یکشنبه ۸ اسفند ۱۴۰۰) ۰۹:۳۰

مدیرکل کمیته امداداستان گلستان گفت: خدمت‌رسانی ورسیدگی به محرومان بارویکردتوانمندسازی ازاهداف کمیته امداداست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد،عیسی بابایی،مدیرکل کمیته امداد استان گلستان گفت: دو ویژگی عمده و افتخارآمیز کمیته امداد ،انتساب این نهاد به نام مبارک حضرت امام خمینی(ره) است و این افتخار بزرگی است که مردم کمیته امداد را با نام بلند امام راحل (ره) می شناسند؛ دیگر آنکه اهداف و برنامه های کمیته امداد، در راستای خدمت به محرومان و مستضعفین با رویکرد توانمندسازی فکری، اقتصادی و تحکیم نهاد خانواده است .
148 هزار نیازمند و محروم گلستانی تحت حمایت کمیته امداد
مدیرکل کمیته امداد استان با اشاره به اینکه 60 درصد مددجویان گلستانی دارای سرپرست زن و 40 درصد آن را سرپرستان مرد تشکیل می دهد خاطرنشان کرد: 74 هزار خانوار گلستانی شامل 145 هزار نفر از نیازمندان و محرومان سطح استان تحت حمایت کمیته امداد هستند که 58 درصد مددجویان آن ساکن روستا و 42 درصد آنان مددجویان ساکن شهر تشکیل می دهد.
400پایگاه جشن نیکوکاری آماده دریافت کمک‌های مردمی در گلستان
بابایی با اشاره به این که امسال 400 پایگاه آماده دریافت کمک‌های نقدی و غیر نقدی مردم استان گلستان در جشن نیکوکاری هستند،عنوان کرد: جشن نیکوکاری از جشن‌های ملی به شمار می‌رود که هرساله در آستانه سال نو برای جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیر نقدی خیران و اهداء این کمک‌ها به نیازمندان واقعی و خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد برگزار می‌شود.
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان با توجه به شیوع ویروس منحوس کرونا در سال اخیر تصریح کرد: 12 اسفندماه مراسم جشن نیکوکاری با استقرار پایگاههای ثابت وسیار در میادین اصلی شهر ، 13 اسفند ماه در میعادگاههای مصلی نماز جمعه و 14 اسفند در صورت اعلام ستاد کرونا بانواختن زنگ مدارس در سطح استان برگزار می شود.
وی افزود : مردم سخاوتمند گلستان در سال گذشته مبلغ 15 میلیارد و 500 میلیون تومان در جشن نیکوکاری کمک کرده‌اند
بابایی عنوان کرد: 3 هزار و 922 خدمت عمرانی با مساعدت کمیته امداد بالغ بر 80 میلیارد تومان در حوزه مسکن مددجویی شامل احداث،خرید و تعمیرات مسکن در سالجاری به جامعه هدف این نهاد ارائه شده است که 60 میلیارد تومان از این مبلغ در قالب وجوه بلاعوض و 20 میلیارد دیگر در قالب تسهیلات صندوق امداد ولایت پرداخت گردید.
ایجاد اشتغال برای 7947 مددجوی گلستانی در سال جاری
بابایی با اشاره به 1634 خانوار خودکفا شده از محل اشتغال مددجویان در سال جاری گفت: ایجاد اشتغال و توانمندسازی مددجویان که طی فرآیند مشاوره و آموزش شکل می گیرد، مهمترین سرفصل خدمات این نهاد است، از این رو در سال 1400 تاکنون برای 7947 نفر از مددجویان گلستانی با تخصیص 242 میلیارد تومان اعتبار، اشتغال ایجاد شده است .
قبولی 20مددجوی گلستانی در دانشگاه فرهنگیان
وی با اشاره به درخشش دانش آموزان کمیته امداد در کنکور سراسری گفت: یک نفر رتبه زیر2هزار ، 2نفر رتبه زیر 5 هزار و 16 نفر رتبه زیر 10هزار را کسب نموده اند ، همچنین 20مددجوی گلستان موفق به قبولی در دانشگاه فرهنگیان و90 نفر نیز در داشگاههای سراسری ، غیرانتفاعی، آزاد و پیام نور شدند و تاکنون کمک هزینه تحصیلی 16هزار و 206 نفر از دانش آموزان تحت حمایت و 1291 نفر از دانشجویان و طلاب علوم دینی تامین و پرداخت شده است.
900نوعروس گلستانی در نوبت دریافت کمک هزینه جهیزیه
مدیرکل کمیته امداد استان با توجه به 900 نفر از نوعروسان گلستانی در نوبت دریافت کمک هزینه جهیزیه عنوان کرد: در سالجاری تاکنون حدود 57 هزار مورد خدمت به ارزش 70 میلیارد تومان در حوزه حمایت های اجتماعی اعم از پرداخت 1495 مورد کمک هزینه جهیزیه شامل 5 قلم کالای اساسی (یخچال فریزر، ماشین لباسشوئی ، اجاق گاز، تلویزیون و جاروبرقی) و 1454مورد هزینه اجاره و ودیعه مسکن،4 هزار و 691 مورد کمک هزینه خرید لوازم ضروری منزل و بیش از 50 هزار مورد کمکهای بلاعوض پرداخت شده است.
کمک 162 میلیارد و 400 میلیون تومانی گلستانی ها به 347 مرکز نیکوکاری
بابایی با توجه به کمک 162 میلیارد و 400 میلیون تومانی هم استانی های عزیز به 347 مرکز نیکوکاری فعال در سطح استان گفت: مراکز نیکوکاری در سطح استان در قالب پویش ایران همدل و جمع آوری 136 میلیارد تومان کمک های مردمی توانستند ، 124 هزار سبد غذایی و 3میلیون و300 هزار پرس غذایی گرم در طرح اطعام مهدوی ویژه ماه مبارک رمضان و طرح احسان و اطعام حسینی ویژه ماه محرم وصفر بین نیازمندان توزیع کنند.
وی افزود: دبیرخانه شورای زکات استان گلستان تاکنون بیش از 82 میلیارد تومان زکات واجب، مستحب و فطریه جمع آوری کرده که نسبت به سال گذشته بیش از 8درصد رشد داشته است و 94 درصد مبالغ جمع آوری شده دربخش حمایتی و 6 درصد نیز درپروژه های عمرانی هزینه شده است .
وی با اشاره به تجلیل از خیران و نیکوکاران سپرده گذار دردومین همایش ترویج سنت حسنه قرض الحسنه صندوق امداد ولایت کمیته امداد استان گلستان در اسفند ماه خاطر نشان کرد:در سالجاری تاکنون بیش از 8هزار مورد تسهیلات با اعتباری بالغ بر 75میلیارد تومان توسط صندوق امداد ولایت استان به مددجویان و اقشار نیازمند ومحروم استان پرداخت شده است.
کمک 35 میلیارد و 255 میلیون تومانی حامیان به ایتام و محسنین گلستانی
مدیرکل کمیته امداد استان یادآور شد: 37 هزار و 430 نفر حامی با سرپرستی و حمایت از 11هزار و 877 نفر فرزند یتیم و محسنین گلستانی، در سالجاری مبلغ 35 میلیارد و 255 میلیون تومان کمک کردند.
توزیع 1016 تبلت دانش آموزی ازطریق هم افزایی خیرین نیکوکار
بابایی با اشاره به توزیع 1016 دستگاه تبلت در بین دانش آموزان تحت حمایت گفت:این نهاد با هم افزایی خیرین نیکوکار تعداد 1016 تبلت دانش آموزی، به ارزش 3 میلیارد و 48 میلیون تومان برای دانش آموزان نیازمند ومحروم از لوازم کمک آموزشی مجازی تهیه و تخصیص داده است.
نصب 78 هزار برچسب کیوآرکد برروی صندوق های صدقات خانگی
بابایی با اشاره به فراهم شدن روش جدید در پرداخت صدقه و کمک‌های مردمی با استفاده از روش‌های نوین ، اظهار کرد: بهره‌برداری از کد کیو آر (QR) از اواسط آبان ماه امسال در استان آغاز شده واز 150 هزار مشترک خانگی تاکنون برای بیش از 78 هزارمشترک خانکی لینک مربوطه ویا برچسب اختصاصی نصب شده که با اسکن کردن کد (QR) از طریق گوشی همراه به‌راحتی می‌توانند صدقه خود را پرداخت کنند.
روش های مشارکت غیرحضوری در جشن نیکوکاری
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان در پایان تصریح کرد: شهروندان خیراندیش می‌توانند کمک های خود را غیر حضوری و به صورت الکترونیکی با استفاده از کد دستوری #017*1*8877*و از طریق واریز کمک های نقدی خود به شماره کارت 6037991899970226 و شماره حساب 0111804689008 نزد بانک ملی و همچنین مراجعه به سایت امداد به نشانی emdad . ir در جشن نیکوکاری امسال مشارکت کنند.
انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید